Vyšnių glikemijos indeksas

Daugelis žmonių nelaiko vyšnių, kai galvoju apie maistingą maistą. Pasak Jonny Bowden, Ph.D. Savo knygoje “150 geriausių maisto produktų žemėje”, vyšnios yra vieni labiausiai sveikų vaisių, kuriuos galite valgyti. Vyšnios yra mažai glikemijos indekso, ką apsvarstyti, jei jūs bandote kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje.

Glikemijos indeksas yra skaitinė skalė, įvertinanti potencialų poveikį, kurį maistas ar gėrimas gali turėti jūsų cukraus kiekiui kraujyje. Maistas, kuris yra aukštas sąraše – 70 ar didesnis, – yra didelio glikemijos maisto produktai, kurie greitai ir žymiai padidins cukraus kiekį kraujyje. Maistas, kurio kategorija yra žemesnė (55 ar mažesnė), laikoma mažai glikemijos maisto produktais, kurie greitai ar esminiai nekeičia jūsų cukraus kiekio kraujyje. Yra keletas veiksnių, lemiančių maisto produktų ar gėrimų glikemijos indeksą, įskaitant tai, kiek maisto yra rafinuojamas ar perdirbamas, skaidulų kiekis, kiek laiko maistas virtas ir kokio tipo cukrus yra maisto ar gėrimų.

Vyšnios turi glikemijos indeksą 22 ir yra laikomos labai mažu glikemijos indekso maisto produktu. Glikemijos indekso eiliškumas 22 reiškia šviežias vyšnias, be jokių saldiklių ar cukraus konservantų. Į šį reitingą neįeina vyšnios, tokios kaip Maraschino vyšnios, kurios yra pamerktos ir konservuotos jar, pilnas saldaus sirupo. Vaisiai, kurie yra konservuotos arbatoje ar indelyje, dažnai turi žymiai aukštesnį glikemijos indeksą, nes perdirbti ir rafinuoti cukrūs turi daug didesnį poveikį kraujui nei natūraliai pasitaikantis cukrus.

Vyšnios, kurių glikemijos indeksas yra 22, yra mažesnis nei beveik bet kokių kitų vaisių. Tai rodo, kad šviežios vyšnios yra idealus vaistas cukriniu diabetu ir dietų, kurie nori išvengti padidėjusio cukraus kiekio kraujyje ir insulino kiekio. Vyšnios turi mažesnį glikemijos indeksą, lyginant su obuoliais, bananais, vynuogėmis, apelsinukais, šviežiais persikų, kriaušių ir arbūzų. Tik greipfrutai, kurių glikemijos indeksas yra 25, užima ne daugiau kaip 10 taškų arba mažiau vyšnių.

“Bowden” nurodo, kad vyšnios yra labai geriausių vaisių, nes jie yra mažai kalorijų šaltinis, kuriame yra priešuždegiminių, priešvėžinių, senėjimo preparatų. Pvz., Vyšnios turi aukštą kvercetino ir ellaginės rūgšties kiekį. Abu šie junginiai turi labai stiprų anti-kancerogeninį ir anti-mutageninį poveikį. Vyšniams taip pat yra perillykio alkoholio, ir, nors vis dar aptariamas tikslus mechanizmas, manoma, kad perilio alkoholis slopina auglio augimą. Vyšnios taip pat gali sumažinti savo kūno šlapimo rūgšties kiekį, kuris yra pagrindinė podagra skausmo priežastis. Nors, skirtingai nei mėlynės, vyšnios nepripažįstamos “superfruit”, jie yra labai maistingi ir nepadidina cukraus kiekio kraujyje.

Glikemijos indeksas

Glikemijos indeksas vyšnios

Palyginimas su kitais vaisiais

Sveikatos privalumai