Vitamino D trūkumas ir žandikaulio skausmas

Daugelis žmonių kenčia nuo žandikaulio skausmo, kurį sukelia problemos su temporomandibuliniu sąnariu, taip pat žinoma kaip TMJ, jungtis netoli ausies, kuri leidžia jūsų apatiniams žandikauliui veikti. Nors nėra daug įrodymų, kad konkrečiai susieti žandikaulio skausmą su vitamino D trūkumu, moksliniai tyrimai parodė, kad mažas vitamino D kiekis gali prisidėti prie viso kūno skausmo. Vitamino D papildai gali būti naudingi skausmo malšinimui žmonėms, turintiems vitamino D trūkumą. Pasitarkite su gydytoju prieš naudodami vitamininius papildus.

Vitamino D trūkumas

Vitaminas D yra labai svarbi maistinė medžiaga, skirta jūsų kaulų ir dantų sveikatai išlaikyti. Dažnai vadinamas “saulės” vitaminu, jūsų kūnas gamina vitamino D reaguodamas į saulės ultravioletinių spindulių poveikį. Vitaminas D taip pat natūraliai yra maisto šaltiniuose, pavyzdžiui, lašišos, tuno, skonio pusryčių, pieno ir apelsinų sulčių. Nepaisant natūralios jūsų kūno gamybos ir daugelio maisto produktų galimybės, vitamino D trūkumas gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. “Dietiniai papildai” nurodo, kad vitamino D trūkumas, dar vadinamas D “hypovitaminosis D”, paprastai būna dėl to, kad trūksta saulės spindulių, mažai suvartojamų maisto šaltinių, malabsorbcijos sutrikimų ar inkstų funkcijos sutrikimo, kai jūsų inkstai nesikeičia Vitaminas į aktyvią formą. Vaikams vitamino D trūkumas gali sukelti rachitą, būklę, sukeliančią minkštus kaulus ir dantų deformacijas. Suaugusiems vitamino D trūkumas gali sukelti osteomalaciją, būklę, sukeliančią minkštus kaulus ir plačiai paplitusį kaulų skausmą.

Priežastys dėl žandikaulio skausmo

Žandikaulio skausmo simptomai gali išplisti už žandikaulio. Jūs taip pat galite patirti tuo pačiu metu galvos skausmą, sustingimą ar paspaudusio triukšmo, kai perkeliate žandikaulį. Tačiau skausmo skausmas dažnai neturi lengvai nustatomos priežasties. Daug kartų žandikaulis skausmas yra dantų šlifavimo ar sąmonės žandikaulio prispaudimas, ypač miego metu. Temporomandibulinio sąnario sutrikimai gali pasireikšti dėl artrito, sužalojimų ar diskų išsiplėtimo tarp sąnarių, kurie paprastai padeda sugerti šoką.

Klinikiniai įrodymai

Ne daug klinikinių tyrimų ištyrė konkretų vitamino D trūkumo poveikį žandikaulio skausmui. “Vertinant TMJ traumos, 1 tomas”, odontologas ir TMJ ekspertas Reda A. Abdel-Fattah praneša, kad vitamino D trūkumas gali sukelti polinkį į TMJ sutrikimus. Remiantis 2003 m. Gruodžio mėn. “Mayo Clinic Proceedings” paskelbtais tyrimais, vitamino D trūkumas buvo susijęs su lėtiniu plačiai paplitusiomis skeleto ir raumenų skausmais. Vitamino D papildai gali padėti sušvelninti daugelį kaulų ir sąnarių skausmų. Tačiau reikia daugiau tyrimų, kad būtų galima nustatyti konkrečias vitamino D papildų naudą žandikaulio skausmo požymiams.

Apsvarstymai

Nebandykite savarankiškai diagnozuoti bet kokių mitybos trūkumų, kuriuos manote esate. Nors vitamino D papildai gali padėti pabloginti žandikaulio skausmą, klinikiniai tyrimai nėra pakankami, kad būtų galima visapusiškai paremti jo teikiamą naudą. Jei kenčia lėtinis žandikaulio skausmas, žr. Odontologą. Daug gydymo būdų gali padėti jūsų simptomus. Informuokite savo gydytoją, jei nuspręsite naudoti vitamino D papildą.