Vitamino D trūkumas ir kaklo skausmas

Kaklo skausmas yra įprasta būklė, kuri gali sutrikdyti nuotaiką ir gebėjimą atlikti kasdienes užduotis. Pasak chiropraktočio Graeme Teagueino, nors daug gydymo būdų gali padėti, tik apie 40 procentų pacientų, sergančių kaklo skausmais, visiškai atsigauna nuo jų simptomų. Nors kaklo skausmas yra daug priežasčių, kai kurie tyrimai parodė, kad D vitamino trūkumas atlieka svarbų vaidmenį raumenų, sąnarių ir kaulų skausmui. Nors vitaminų D papildai gali būti naudingi, turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju prieš naudodami bet kokį dietinį priedą.

Apie vitaminą D ir trūkumą

Vitaminas D yra itin svarbus vitaminas, skirtas kaulų sveikatai išlaikyti ir tam tikrų sąlygų, tokių kaip osteoporozė ir aukštas kraujospūdis, prevencija. Jūsų organizmas gamina vitamino D, dar vadinamą saulės vitaminu, reaguodamas į saulės spindulių poveikį. Natūraliai vitamin D yra daugelyje maisto produktų, įskaitant žuvį, kiaušinius ir pieno produktus. Vitamino D trūkumas gali sukelti būklę, vadinamą osteomalacija, dėl kurios atsiranda silpnų ar trapių kaulų, raumenų silpnumas ir stuburo skausmas. Straipsnyje, paskelbtoje 1995 m. Sausio mėn. Britų medicinos žurnalo numeryje, taip pat nurodoma osteomalacija, galinti sukelti kaklo skausmą.

Kaklo skausmas ir vitaminas D

Kaklo skausmas gali būti silpnėjanti būklė, sukelianti skausmą, kietumą ir apribojimus judesio diapazone. Nors kaklo skausmą paprastai sukelia paprastos raumenų atmainos ir bloga padėtis, daugelis pacientų, sergančių kaklo skausmu, taip pat kenčia nuo mažo vitamino D kiekio, teigia Stewartas B. Leavittas 2008 m. Birželio mėn. “Skausmo terapijos temomis” straipsnyje. Vitamino D papildai gali padėti sušvelninti kaklo skausmą dėl lėtinių ligų, tokių kaip osteomalacija, reumatoidinis artritas, fibromialgija ir lėtinio nuovargio sindromas. Iš tikrųjų savo knygoje “Vitamino D revoliucija” Dr Soram Khalsa praneša apie vitamino D papildų vartojimą, kad sumažintų jo lėtinį kaklo skausmą dėl osteomalacijos.

Klinikiniai įrodymai

Nors nėra daug konkrečių įrodymų dėl vitamino D trūkumo dėl kaklo skausmo, kai kurie klinikiniai tyrimai parodė, kad vitamino D trūkumas gali prisidėti prie lėtinių skausmo sąlygų. 2007 m. Liepos mėn. Žurnalo “New England Journal of Medicine” straipsnyje nurodoma, kad vitamino D trūkumas yra susijęs su pulpos, skausmo ir lėtinės skausmo sąlygomis, tokiomis kaip fibromialgija, lėtinio nuovargio sindromas ir depresija. 2003 m. Gruodžio mėn. “Mayo Clinic Proceedings” paskelbtame tyrime nustatyta, kad pacientams, turintiems nuolatinį skeleto ir raumenų skausmą, taip pat buvo stipriai trūksta vitamino D.

Apsvarstymai

Nors vitamino D trūkumas gali prisidėti prie kaklo skausmo, neturėtumėte pabandyti savarankiškai diagnozuoti ar gydyti savo būkle. Jei pasireiškia nuolatinis kaklo skausmas, pasitarkite su savo gydytoju. Kaklo skausmas gali būti rimtesnės priežasties priežastis. Be to, turėtumėte informuoti savo gydytoją, jei planuojate naudoti vitamino D papildus.