Trys svorio netekimo programos komponentai

Pagal ligos kontrolės ir prevencijos centrus nutukimas pasiekė Amerikos epidemijos lygį, o daugiau nei trečdalis suaugusiųjų ir beveik penktadalis vaikų yra laikomi nutukusiais. Pernelyg didelis svoris yra susijęs su padidėjusia diabeto, širdies ligų ir vėžio rizika. Todėl svorio praradimas turėtų būti pirminis sveikatos tikslas antsvorio ir nutukusio. Sėkmingas svorio mažinimas apima 3-jų krypčių metodą: mityba, veikla ir elgsenos pokyčiai.

Tai prasideda su maistu

Gera mityba yra bet kokios svorio programos pagrindas. Pirmasis žingsnis geroje mityboje – rinktis visą maistą ir išvengti perdirbtų maisto produktų. Apdorotiems maisto produktams dažnai yra daug cukraus, riebalų, druskos ir kalorijų, tačiau mažai maistinių medžiagų. Visa maisto produkcija, tokia kaip šviežios daržovės, vaisiai, kiaušiniai ir liesa mėsa, yra maistingos medžiagos, tai reiškia, kad jie užpildo jus ir tenkina jūsų kūno reikalavimus sveikatai. Norėdami numesti svorį, reikės suvartoti mažiau kalorijų, nei jūs sunaudote, todėl svarbu žinoti kalorijas ir porcijų dydžius.

Kitas ateitis

Kai pagerinsite savo mitybą, laikas padidinti dienos veiklą. Pasirinkite veiklą, kuri jums patinka ir gali būti reguliariai atliekama. Tai turėtų būti kažkas, lengvai pritaikytas jūsų kasdienybei. Vaikščiojimas yra gera vieta daugeliui žmonių pradėti. 30 minučių pėsčiomis nudegus vidutiniškai apie 100 kalorijų. Jei vaikščiojimas nėra tinkama jūsų veikla, raskite tą, kuris yra – dviračiais, plaukiojimu, vaivorykštėmis ar viskuo, ko jums patiks ir kurį galėsite atlikti daugeliu dienų.

Dabar pakeisk savo mintis

Jei turite antsvorio, yra tikimybė, kad tai nėra jūsų pirmasis bandymas numesti svorį. Galbūt jūs praeityje praradote didelę svorio dalį, kad ją sugrąžintumėte. Tai nėra neįprasta žmonių, kurie kovoja su pertekliniu svoriu. Pasak Amerikos psichologinės asociacijos, svorio mažėjimo sėkmė yra svarbi su svorio valdymu susijusių elgesio ir emocijų supratimas ir keitimas. Svarbu palikti praeitį, kur ji priklauso – praeityje. Patikėkite savo sėkmę ir apsupkite save žmonėmis, kurie skatina jūsų savigarbą ir palaiko jūsų svorio mažinimo pastangas.

Paimkite ilgą vaizdą

Svorio kontrolės informacinis tinklas arba WIN, Nacionalinio diabeto ir virškinimo ir inkstų ligų instituto tarnyba, rekomenduoja palaipsniui mažinti svorį. Stenkitės nuo 1/2 iki 2 svarų per savaitę. Užuot vykdę labai ribojamą mitybą, siekiame ilgalaikių gyvenimo būdo pokyčių, kurie palaiko kuklų, pastovų svorio mažėjimą. Ir nesitikėkite tobulumo. Kai sustojote, tiesiog grįžkite į kelią savo kitą kartą. Sutelkite dėmesį į ilgalaikius, ilgalaikius pokyčius ir pasieksite sveiką svorį.