Svorio kartu su metforminu ir topamax

Metforminas yra generinis vaistas, vartojamas per burną kovojant su 2 tipo cukriniu diabetu, nes jis sumažina cukraus kiekį kraujyje. Topamax yra geriamasis prekinis ženklas, dažniausiai naudojamas kaip prieštraukulinis epilepsijos gydymas, tačiau jis kartais nustatomas siekiant sumažinti nutukimą. Kartais kartu vartojami du vaistiniai preparatai yra susiję su kontrole ar svorio mažinimu, o jų veiksmingumą kartu palaiko tyrimai. Prieš sujungdami bet kokius vaistus, pasitarkite su savo pirminiu sveikatos priežiūros specialistu.

Metforminas

Metforminas yra populiarus vaistas nuo diabeto, ypač skirtas 2 tipo cukrinio diabeto gydymui su antsvoriu ir nutukimu sergantiems žmonėms, turintiems normalią inkstų funkciją. “Metforminas sukelia palyginti nedaug šalutinių poveikių ir yra susijęs su mažu Hipoglikemijos pavojus. Metforminas taip pat padeda mažinti “blogą” MTL cholesterolio kiekį ir gali sumažinti širdies ir kraujagyslių komplikacijų, susijusių su diabetu, riziką. Tai buvo įvesta JAV 1995 metais.

Topamax

Topamax yra prekės ženklo vaistas, pagrįstas tipine topiramato versija. Topiramatas yra patvirtintas JAV maisto ir vaistų administracijos, siekiant gydyti epilepsinius priepuolius, nes jis stabdo traukulius, bet taip pat skiriamas tam, kad būtų užkirstas kelias tam tikrų rūšių migrenai ir psichiatriniams sutrikimams bei nutukimui gydyti. Bendras topiramatas Jungtinėse Amerikos Valstijose tapo prieinamas 2006 m.

Derinant narkotikus

2 tipo cukriniu diabetu sergantiems žmonėms beveik visada yra antsvoris ir dažnai yra nutukę. Nutukimas padidina diabeto riziką, nes ląstelės tampa atsparios insulino, kuris yra jūsų kasos išskiriamas hormonas, kuris išskiria cukrų iš kraujo kūnelio į ląsteles, todėl gali būti sudegintas dėl energijos, atsižvelgiant į knygą “Žmogaus fiziologija: An Integruotas požiūris “. Žmonės, vartojantys metforminą, norėdami kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje, kartais derina jį su Topamax, norėdami numesti svorį.

Veiksmingumas kartu

Sujungus metforminą ir Topamax gali padidėti svorio kritimas ir geresnė cukraus koncentracija kraujyje. Remiantis Austrijos tyrime, paskelbtame 2007 m. “Tarptautiniame Nutukimo žurnale”, “nutukusių 2 tipo cukriniu diabetu sergantiems žmonėms po vienerių metų derinant šiuos vaistus buvo 4,5-6,5 proc. Jų kūno svorio, palyginti su 1,7 proc. Pacientai, kurie vartojo tik metforminą. Be to, pacientai, kurie sujungė du vaistus, žymiai pagerino cukraus kiekio kraujyje kontrolę. Dažni šalutiniai reiškiniai buvo laikomi nedideliomis, įskaitant odos deginimo ir dilgčiojimo pojūčius.