Rekomenduojama magnio dozė

Magnis yra ketvirtas labiausiai gausus mineralas jūsų kūne. Jis naudojamas beveik kiekviename organe, bet yra ypač svarbus jūsų širdžiai, raumenims ir inkstams. Įvairiuose augaliniuose ar gyvūniniuose maisto produktuose yra magnio, o jūs galite gauti savo paros dozę iš gerai subalansuotos dietos.

Rekomenduojama dozė ir ribos

Kasdien rekomenduojamas magnio suvartojimas suaugusiems vyrams nuo 19 iki 30 metų yra 400 mg, o moterims – 310 mg. Suaugusiesiems vyresniems nei 31 metų žmonėms reikia 420 mg, o moterims, vyresniems nei 31 metų, reikia 320 mg per parą. Nėštumo ir žindymo laikotarpiu suaugusių patelių reikia nuo 310 iki 360 mg. Didesnio magnio kiekio, kuris viršija rekomenduojamą dozę, vartojimas nėra susijęs su neigiamu poveikiu. Tačiau papildomas magnio perteklius gali sukelti neigiamą poveikį. Visiems suaugusiesiems leidžiamas didžiausias vartojimo lygis neturi viršyti 350 mg per parą. Pasitarkite su savo gydytoju, prieš pradėdami vartoti papildų, kad nustatytumėte saugumo ir dozavimo rekomendacijas.

Padidėjęs trūkumo pavojus

Sveiki suaugusieji, kurie valgo gerai subalansuotą mitybą, paprastai neturi magnio trūkumo. Tačiau dėl kai kurių sveikatos būklių gali atsirasti magnio trūkumas. Jei turite virškinimo ligą, pvz., Krono ar celiakijos ligą, galbūt netinkamai įsisavinsite maistines medžiagas ir gali išsikrauti magnis. Inkstų liga ir blogai kontroliuojamas cukrinis diabetas taip pat gali padidinti jūsų šlapimo susilpnėjimo magnio riziką. Pagyvenę ir lėtiniai alkoholiniai gėrimai padidina magnio trūkumo riziką dėl skrandžio komplikacijų, netinkamo maitinimo ar prastų maistinių medžiagų absorbcijos. Jei pasireiškia bet kuri iš šių būklių, pasitarkite su gydytoju dėl rekomenduojamų magnio dozių.

Maisto šaltiniai

Įvairios dietos, įskaitant žuvį, raumeningumą, mažai riebius pieno produktus, vaisius, daržoves, ypač lapinės žalios daržoves, ir sveikus grūdus suteikia daug magnio. Žuvis, jogurtas ir pieno kiekis 24-90 mg magnio vienam porcijos dydžiui. Špinatai turi 75 mg 1/2 puodelio porcijos ir okra, bulvių ir pupelių veislių derlius yra 35-57 mg porcijai. Bananai, migdolai, žemės riešutai ir anakardžiai yra nuo 35 iki 80 mg vienai porcijai. Sveiki grūdai, įskaitant kviečių duoną, rudieji ryžiai, sėlenos ir avižos, turi 35-55 mg.

Apsvarstymai

Jei viršiję viršutinę magnio ribą iš papildų, gali pasireikšti ūminis poveikis, pvz., Viduriavimas. Tačiau lėtinis perteklinis magnio kiekis gali sukelti painiavą, nenormalų širdies ritmą ir pablogėjimą inkstų funkcijai. Magnio papildai taip pat gali sąveikauti su širdies vaistais, antibiotikais ir osteoporozės vaistais. Papildomas magnis gali būti magnio citrato, gliukonato ar laktato formos, lengvai absorbuojamos į jūsų kūną. Prieš pridėdami magnio papildų prie dietos, turėtumėte pasikonsultuoti su savo gydytoju.