Raudonųjų dažų dieta

Tėvai, norintys padėti vaikams, kenčiantiems nuo dėmesio deficito hiperaktyvumo sutrikimų ir elgesio sutrikimų, dažnai kreipiasi į mitybos pokyčius, tikėdamiesi tobulėti. Vienas iš galimų nusikaltėlių yra raudonų dažų, naudojamų maisto produktuose, nors teorija, kad dažiklis pablogina hiperaktyvumą, yra prieštaringas. Žmonės, kurie pašalina raudoną dažiklį iš dietos, taip pat dažniausiai sutrumpina kitus maisto priedus.

Reikšmė

Nebuvo atlikta jokių tyrimų, kad raudonas dažiklis ir kiti maisto priedai iš tikrųjų sukeltų ADHD, tačiau moksliniai įrodymai rodo, kad kai kurie žmonės sukelia arba pablogina hiperaktyvumą, sako Mayo klinika. FD & C raudona Nr. 40, taip pat vadinama Allura raudona, yra įtariamųjų sąraše. Kiti priedai yra FD & C geltonas Nr. 5, dar vadinamas tartrazinu; FD & C geltonasis Nr. 6, taip pat žinomas kaip saulėlydžio geltonas, D & C geltonasis Nr. 10 arba chinolino geltonas ir natrio benzoatas.

Identifikavimas

Maisto produktų gamintojai neprivalo pateikti maisto produktų ingredientų etiketėse FD & C raudonos Nr. 40. Dėl to sunku pasakyti, ar maistas turi tokią dirbtinę spalvą. Jei norite išvengti dažiklio, geriausia nykščio taisykle išvengti ryškių spalvotų perdirbtų maisto produktų. Pasak Mayo klinikos, tokiuose daiktuose gali būti raudonų dažų arba kitų dažančių priedų. FD & C Geltonas numeris 5 yra lengvai pastebimas, tačiau dėl to, kad gamintojai privalo informuoti vartotojus, jei šis dažiklis yra naudojamas. Manoma, kad šis dažiklis yra labiau linkęs sukelti reakcijas nei kiti dažikliai. Kai kurios grupės, pavyzdžiui, JAV Feingold asociacija, teigia, kad maisto priedai sukelia daug sveikatos problemų, kaltina raudonąsias 40 limfomų ir navikų. Žmonės, kurie seka “Fenigold” dietą, pašalina perdirbtus maisto produktus iš savo mitybos planų.

Reglamentas

Kai kurios maisto palaikymo grupės pateikė prašymą JAV maisto ir vaistų administracijai uždrausti maisto dažiklius, įtariamus vaikų hiperaktyvumo skatinimu, įskaitant “FD & C Red” Nr. 40, praneša “CBS News”. Visuomenės interesų mokslo centro peticija taip pat prašo agentūros reikalauti, kad maisto produktų gamintojai aiškiai ženklintų maisto produktus, kurių sudėtyje yra dažiklių, pvz., FD & C Raudona Nr. 40, atliekant bet kokį tyrimą dėl to, ar jie turėtų būti uždrausti. Tačiau FDA pozicija yra ta, kad maisto dažikliai yra patikrinti prieš patvirtinant juos rinkodarai ir yra saugūs, praneša “CBS News”. Maisto dažai buvo patikrinti, nes kongresas priėmė 1960 m. Spalvinių priedų pakeitimą. Iš 200 medžiagų, kurios buvo naudojamos prieš tai, 35 dažai buvo patvirtinti naudoti pagal įstatymą.

Istorija

Kitas raudonas dažiklis, FD & C Raudonas Nr. 2, 1976 m. Buvo pašalintas iš FDA naudojimo. Nepavyko įrodyti, kad dažai yra saugūs, ir buvo susirūpinimas, kad jis padidino vėžio riziką remiantis gyvūnų tyrimais, praneša “Time” žurnalas. Dažiklis buvo laikinas FDA patvirtinimas po spalvinių priedų pakeitimo, kuris buvo panaikintas po to, kai FDA ją pratęsė 14 kartų. Nors uždrausta naudoti naujus produktus, lentynoms leidžiama likti parduoti vartotojams, nes FDA nerado įrodymų, kad dažiklis yra pavojus visuomenės sveikatai. Žmonės turės vartoti per daug maisto produktų su dažais, pvz., 7500 12-oz sodų per dieną, lyginant su gyvulių sumą studijoms, kurios iškėlė raudonomis vėliavomis, “laiko” pranešė maisto gamintojai. Maisto palaikymo grupės tuo metu nesutiko ir nesėkmingai paragino atšaukti maisto produktus su Raudona 2. Kai “Red 2” buvo uždrausta, gamintojai perėjo prie “Red 40”.

Teorijos / spekuliatai

Suaugusiesiems, kurie nori valgyti dietą, paremtą daugiau natūraliais maisto produktais be priedų ir konservantų, taip pat gali būti naudojama raudonųjų dažiklių dieta. Pavyzdžiui, “Evolution Diet” draudžia tokius maisto produktus ir autorius Joseph Morse konkrečiai pataria skaitytojams nenaudoti jokio raudonojo dažo tipo. Iš vartotojų apsaugos grupių taip pat užsidega raudonos spalvos, kurių sudėtyje yra košenilo ekstrakto ir karmino, pagaminti iš žemės vabzdžių. Jie rodomi maisto produktų etiketėse kaip E120 arba “pridėta spalva”. Visuomenės interesų mokslo centras teigia, kad “Red 40” yra žinomas kancerogenas arba vėžį sukeliantis agentas, vadinamas anilinu. Raudona 40 yra dažniausiai naudojamas maisto dažiklis, remiantis Tačiau advokatų grupė pripažįsta, kad įrodymai, kad dažiklis pagreitina auglio vystymąsi, yra prieštaringas.