Nesugebėjimas reguliuoti kūno temperatūros kūdikiams

Kad jūsų kūdikis būtų pakankamai šiltas ir nerimą kelia tai, kad ji yra per šalta ar pernelyg šilta, ji yra natūrali, nes pirmosiomis gyvenimo savaitėmis ji negali reguliuoti savo kūno temperatūros. Pasak “Babycenter” dr. David Geller, jūs žinote, kad ji nėra per šilta ar per šalta, jei ji miego patogiai, gerai valgo ir nejautrina ar nervina. Jei esate susirūpinę dėl kūno temperatūros, pasitarkite su savo pediatru.

Šilumos reguliavimas

Nėštumo metu jūsų kūdikio temperatūra yra reguliuojama įsčiose. Naujagimis negali reguliuoti jo temperatūros, nes jis negali drebėti šilti. Jo pagrindinis šilumos gamybos metodas yra rudojo riebalinio audinio arba GPGB – riebalinis audinys, kuris yra sukurtas įsčiose. Problema ta, kad naudojant GPGB yra labai daug energijos, todėl jis pasikliauja jums dėl šilumos, kad jis netaptų pernelyg įtemptas ir pavargęs. Kai jis ramiai ir gulėdamas, jaučiamas jo rankos, kojos ir kaktos, kad užtikrintų, jog jie nėra šalti. Paprastai dr. Gelleris nurodo, kad kūdikiui reikia tik vieno drabužio sluoksnio, nei tame pačiame temperatūroje.

Normali temperatūra

Paprasta temperatūra jūsų kūdikiui yra nuo 96,8 iki 98,6 F, atsižvelgiant į gimimą. Temperatūra, mažesnė nei 96,8 F, reikalauja kreiptis į savo pediatrą, nes ji turi būti šiltesnė. Temperatūra nuo 98,6 iki 99,5 F yra žemos temperatūros temperatūra, kurią gali sukelti jūsų kūdikis yra apsirengęs per šiltą ar šiltoje aplinkoje. Stebėkite savo temperatūrą, tačiau galite pabandyti pašalinti antklodes ar drabužius. Aukštesnė temperatūra yra nuo 99,5 iki 100,4 F, o karščiavimas yra daugiau nei 100,4 F temperatūrai. Kreipkitės į savo pediatrą, jei jūsų kūdikiui yra padidėjusi temperatūra arba karščiavimas.

Šilumos nuostolių metodai

Jūsų kūdikis gali prarasti kūno šilumą išgaruojant. Pavyzdžiui, kai jūsų kūdikis išeina iš kubilo, aplinkui oras išgaruoja vandenį. Pagal gimimą, šilumos nuostoliai gali pasireikšti greitai, nes kūdikiams būdingi dideli odos paviršiai, kuriuose prarandama šiluma. Be to, kūdikio galva sudaro didelę šios srities dalį. Greitai išdžiovinkite kūdikį, uždėkite skrybėlę ir įsitikinkite, kad toje vietovėje, kur jis gauna vonią, nėra atvirų langų ar juodraščių. Jūsų kūdikis taip pat gali prarasti šilumą, kai jo kūnas susiduria su vėsiu paviršiumi, nes šiluma iš jo kūno. Įsitikinkite, kad paviršius, kurį laikote savo kūdikį, yra padengtas arba padengtas.

Kaip paimti temperatūrą

Visada naudokite skaitmeninį termometrą, kad jūsų kūdikio temperatūra pakenktų, nes gyvsidabrio termometrai gali būti toksiški ir turėtų būti pašalinti iš jūsų namų, pataria Amerikos pediatrijos akademija “Sveiki vaikai”. Pasitarkite su savo pediatru apie idealų jūsų kūdikio temperatūros vartojimą, tačiau Amerikos pediatrų akademija rekomenduoja vartoti rektalinę temperatūrą, jei jūsų kūdikis yra nuo 0 iki 3 mėnesių, o tiesiosios žarnos ar arterijos – po ranka – jei jūsų kūdikis yra vyresnis nei 3 mėnesiai. Taip pat galite naudoti bambuko ar ausies termometrą, tačiau jis turi būti tinkamai įdėtas į ausį, kad būtų pateikti tikslūs rezultatai. Paklauskite pediatro patarimo.