Muay Thai ir kickboxing skirtumas

“Kickboxing” yra terminas, vartojamas apibūdinti daugybę įvairių kovos sporto ir kovos menų, kurie apima smūgį ir štampavimą. Tačiau šis platus aprašymas gali apimti keletą skirtingų kikboksinių stilių, įvairias karate ar kitas tradicines kovos menas, taip pat savo stilių. Muay Thai yra viena iš populiariausių skirtingų kikboksinių formų.

“Kickboxing” dažnai naudojamas kaip sugavimo visas terminas, apimantis bet kokią kovos sporto rūšį, apimančią smūgį ir štampavimą, taip pat daugybę kitų metodų. Tačiau šis terminas tiksliausiai naudojamas aprašyti konkurencijos formą, kurią pradėjo JAV karate praktikai, tokie kaip Joe Lewis ir Chuck Norris, kurie bandė išbandyti savo įgūdžius žiede. Jie kovojo su žiedais, karate pirštines ir bokso smūgius, kad būtų sukurtas hibridinis kovinis sportas, žinomas kaip “full contact kickboxing” arba “freestyle karate”.

Freestyle karate ir pilno kontaktinio kickboxing paprastai reikalauja, kad dalyviai dėvėtų bokso pirštines ir padengtą kojų apsaugą. Daugelis stilių taip pat neleidžia pirštų kojoms, o jų dėmesys skiriamas greitam tempui, agresyviai kovai su dideliais smūgiais ir dideliu dėmesiu boksui. Kiti stiliai yra K1, kuris buvo sukurtas Japonijoje kaip visiško kontaktinio karate stiliaus šaltinis, toks kaip Kyokushin ir Seidokaikan, ir šiandien yra didžiausia pasaulyje kikboksų organizacija. K1 taisyklės leidžiasi į kojas ir likusį kūną, be kelio smūgių.

Muay Thai yra kovos menas, gautas iš senovės Tailando mūšio laukų, tokių kaip Muay Boran ir Krabi Krabong. Tai tiesiog reiškia “tajų boksą” ir dažnai vadinama “aštuonių galūnių mokslu”. Aštuonios galūnės nurodo leidžiamus ginklus. Skirtingai nuo paprasto kikbokso, “Muay Thai” leidžia streikuoti kelius ir alkūnės, taip pat smūgius ir smūgius. “Muay Thai” varžybos atlieka daugybę smūgių kojoms, kad sulėtintų priešininką, taip pat ir daugybę kliščių. “Clinch” darbas yra “Muay Thai” specialybė, kuria jūs kontroliuojate savo priešininko viršutinę kūno dalį savo rankomis, kad nusileiskite kelius ir alkūnės, arba išmeskite juos ant kilimėlio.

Daugelis kikboksorių varžosi Muay Thai varžybose ir atvirkščiai, ir abu menai dažniausiai naudojami tiems, kurie siekia pagerinti savo įspūdingus mišrių kovos menų konkursus. Pagrindiniai stilių skirtumai priklauso nuo leidžiamų metodų. “Muay Thai” turi daugybę smūgių su keliais ir alkūnėmis, o klinčių darbas tampa veiksmingu kovotoju visuose diapazonuose. “Kickboxing” dažniausiai daugiausia dėmesio skiria judumui, judėdama priešininką, ieškodama švarių šūvių, o “Muay Thai” kovotojai dažnai siekia sudrėkti varžovą su pakartotiniais sunkiais smūgiais į kojas arba net į kovos gynėją. Net smūgiai pristatomi skirtingai, su “Muay Thai”, naudojant kietą nugarą, o ne pėdą su keliais mažais kaulais. Dauguma mišrių kovos menininkų pasuko į “Muay Thai”, kad papildytų savo žiūrovus dėl turimų ginkluotų ginklų ir kryžminio taikymo.

Kickboxing

Kickboxing stiliai

Muay Thai

“Kickboxing” prieš “Muay Thai”