Maistinių medžiagų skirtumas tarp žalumynų ir špinatų

Lapinės žalios daržovės nusipelno vietos jūsų dietai, nes jose yra tiek daug pagrindinių vitaminų ir mineralų. Abi žaliosios žalumynai ir špinatai yra mažai kalorijų, bet yra didelės maistinės vertės. Jei nesate tikri, kokia lapuočių žalių daržovių įvairovė įtrauks į savo mitybą, palyginus maistą su špinatais ir žiedais, šis sprendimas gali būti lengvesnis.

Geležis

Žolelių žalių daržovių pridėjimas į jūsų kasdienę dietą yra vienas iš būdų padidinti geležies vartojimą. Geležis yra mineralas, leidžiantis jūsų organizmui gaminti raudonąsias kraujo kūnelius, taip pat užtikrinti, kad visame kūne būtų deguonies, kuriam jis turi veikti tinkamai. 1 puodelis virtų špinatų patiekalams suteikia žymiai daugiau geležies negu 1 puodelis virtų žiedinių žalumynų. Šioje špinatų porcijoje yra 6,43 mg geležies, palyginti su mažiau nei 1 mg, esančiais toje pačioje žaliosios žarnos kiekyje.

Kalcis

Svarbus stipriams kaulams ir dantims, kalcio yra mineralinių medžiagų, turinčių lapinės žalios daržovės, įskaitant špinatus ir žiedinius žalumynus. Kalcis taip pat vaidina savo hormonų, nervų ir raumenų funkciją. Viena puodelio virtų špinatų tiekia 245 mg kalcio. Toje pačioje virtos žiedinės žalumynuose yra mažiau kalcio (74 mg).

Pluoštas

Pluoštas yra dar viena maistinė medžiaga, esanti didesnių špinatų dozių, nei želatiniuose žalumynuose. Savo mityboje turi būti bent 20 g skaidulų per dieną, praneša Harvardo visuomenės sveikatos mokykla. Pluoštas padeda užkirsti kelią vidurių užkietėjimui, taip pat gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį ir užkirsti kelią širdies ligoms. 1 puodelio virtų špinatų porcijoje yra 4,2 g pluošto, o tokio paties kiekio virtų žiedinių žaliukų yra tik 0,4 g pluošto.

Vitamino C

Jūsų kūnas remiasi vitaminu C infekcijos kontrole, taip pat yra antioksidantas, kuris padeda neutralizuoti kenksmingus laisvuosius radikalus. Vitaminas C taip pat skatina sveiką kolageno formavimą, medžiagą, reikalingą jūsų kaulams, dantims, dantenoms ir kraujagysliams. Tiek špinatai, tiek želė yra sveiki vitamino C dozė, tačiau špinatai beveik dvigubai. Vienas puodelis virtų špinatų turi 17,6 mg vitamino C, o 1 puodelis virtų žiedų yra 9 mg.

Vitaminas A yra svarbus sveikoms akims, bet taip pat vaidina sveiką odą ir ląsteles. Špinatai yra vitamino A varomoji jona ir daug daugiau vitamino A nei žiedai. 1 puodelis virtų špinatų tiekia 18 866 TV vitamino A. Viena puodelio virtų žiedinių žaliukų suteikia 2 109 TV vitamino A.

Vitaminas A