Lizino papildų poveikis pratimui

Lizinas yra svarbi amino rūgštis, o tai reiškia, kad žmogaus kūnas negali ją pagaminti, tačiau organizmas reikalauja, kad ji veiktų tinkamai. Lizinas dažniausiai randamas iš jautienos, žuvies, vištienos ir sojos, bet taip pat galima rasti pupelėse ir pieno produktuose. Vidutiniškai suaugusiam žmogui reikia apie 85 gramų lizino per dieną. Gydytojai gali naudotis nuo 1 g iki 3 g lizino kasdien.

Lizinas randamas daugybe skeleto raumenų. Jis atlieka svarbų vaidmenį skeleto raumenų audinio kūrimui ir priežiūrai. Žemas lizino kiekis yra susijęs su baltymų sintezės sulėtėjimu. Baltymų sintezė yra būtina, kad jūsų kūnas atkurtų raumenį po treniruotės. Kai jūs naudojate raumenis, raumenų baltymai suskaido. Lizinas padeda atstatyti raumenis, prisidedant prie atsinaujinimo proceso po treniruotės.

Lizinas, kaip ir daugelis amino rūgščių, neveikia vienas. Dažnai amino rūgštys bus sujungtos su vitaminais, mineralais ir kitais jūsų kūno junginiais, kad suformuotų kitas aminorūgštis. Lizinas lengvai derinamas su vitaminu C, ypač kai lizino koncentracija organizme yra didelė. Kai lizinas derinamas su vitaminu C, jūsų organizmas konvertuos jį į kitą aminorūgštį, karnitiną. Karnitinas padeda organizmui metabolizuoti riebalų atsargas ir reguliuoti deguonį. Kai pratybate, tai reiškia, kad jūsų kūnas bus efektyvesnis riebalų deginimui ir deguoniui tiekti į raumenis, kuriems jo reikia.

Kaip ir lizino gebėjimas derinti su vitaminais, jo poveikis taip pat gali padidėti, kai jis vartojamas kartu su kitomis amino rūgštimis. Argininas yra sąlyginai nereikšminga aminorūgštis, kuri daugeliu atvejų reiškia, kad jūsų organizmas gamins pakankamai, todėl maisto šaltinių nereikia. Įrodymai rodo, kad kai lizinas ir argininas randami kartu, padidėja žmogaus augimo hormono koncentracija plazmoje. Žmogaus augimo hormono padidėjimas padeda sportininkams sukurti raumenis ir pagerina sporto rezultatus.

Katabolizmas yra audinių išardymas. Kai jūs treniruojate, jūsų kūnas patenka į katabolinę būseną. Po pratybų svarbu pakeisti šį katabolinį poveikį ir patekti į anabolinę būseną, kuri yra audinių augimo būklė. Nustatyta, kad lizinas sumažina baltymų skilimo lygį organizme, todėl jis veikia kaip antiakabilinis junginys. Lėtinant baltymų skilimo greitį, praėjus treniruotei jūsų kūnas tampa lengvesnis ir atsigauna ir plečiasi raumenys.

Raumenų sintezė

Lizinas ir vitaminas C

Lizinas ir argininas

Anti-katabolinis efektas