Kokius maisto produktus turėtumėte likti nuošalyje, jei turite žiedadulkių alergijas?

Žmonės, turintys žiedadulkių alergiją, gali stengtis išvengti čiauduliavimo, švokštimo, niežėjimo ir bendro diskomforto, kurį pavasarį, vasarą ir rudens mėnesius sukėlė didelė lauko temperatūra. Tačiau apdulkinantis medis, žolė ir piktžolės nėra vieninteliai kaltininkai, norintys paskatinti šienligių nepageidaujamus simptomus. Daugeliui sezoninių alergijų sergančių žmonių vartojimas ir vartojimas gali sukelti alergines reakcijas. Vengti šių maisto produktų gali užkirsti kelią šioms reakcijoms.

Burnos alergijos sindromas

Oralinis alergijos sindromas, taip pat žinomas kaip žiedadulkių maisto sindromas, yra alerginė reakcija, sukelta tam tikrų vaisių, daržovių ir riešutų baltymų, kurie panašūs į šienligės jungiamų žiedadulkių baltymus. Kai jūsų kūnas nesugeba atskirti žiedadulkių ir maisto baltymų, atsiranda kryžminė alergija. Atsižvelgiant į įvairius žiedadulkių baltymus, kenksmingų medžių, žolių ar piktžolių rūšis diktuoja, kokie maisto produktai gali sukelti kryžminę alerginę reakciją. Šie sukelti maisto produktai sukelia daugiau problemų pavasario ar ankstyvos rudens sezonuose, kai oras yra sunkus kaltininko žiedadulkes. Vyresni vaikai ir suaugusieji labiau paplitę, šis sindromas sukelia 10 proc. Šunų karštinės.

Simptomai

Geriamojo alerginio sindromo simptomai dažniausiai pasireiškia per kelias minutes po valgio ar liesdami trigerį. Dažnai būdinga deginimas ir niežėjimas aplink lūpas, burną ir gerklę, o papildomi simptomai yra vandeniniai, niežtinčios akys, sloga ir čiaudulys. Paliesdami maistą, gali atsirasti odos bėrimas, niežėjimas ar patinimas. Sunkesnių burnos alergijos sindromo atvejų gali pasireikšti vėmimas, viduriavimas, bronchinė astma ir, ekstremaliais atvejais, anafilaksinis šokas. Pupelės, salierai, kmynai, lazdyno riešutai, kiviai, petražolės ir balta bulvytė yra viena iš potencialių slopinančių maisto produktų, susijusių su anafilaksiniu šoku.

Cross-Reactive Foods, medžių žiedadulkių

Tarp žmonių, turinčių žiedadulkių alergijos, beržo žiedadulkių paveiktiems žmonėms labiausiai tikėtina, kad pasireiškia burnos alergijos sindromas. Vaisiai, kurie kryžmiškai reaguoja su beržo žiedadulkėmis, yra obuoliai, abrikosai, vyšnios, kiviai, nektarinai, persikai, kriaušės ir slyvos; daržovėse, kurių reikia išvengti, yra morkos, salierai, petražolės, žemės riešutai ir sojos pupelės. Kurzių žiedadulkių kryžminis reaktyvumas taip pat buvo stebimas su migdolais, lazdyno riešutais ir prieskoniais aniše, kmynu, kalendra ir pankoliu. Jei jums kyla alergija alksnio, gurkšnies ar lazaninių medžių žiedadulkėms, taip pat gali būti pažeidžiama kryžminė reakcija su šiais maisto produktais.

Kryžminio reaktyvumo maisto produktai, žolės ir piktžolių žiedadulkės

Žmonės su žolės alergijomis gali patirti burnos alergijos sindromo simptomus, kai valgysi figus, melionus, apelsinus, žirnius, žemės riešutus ir pomidorus. Jei esate alergiškas ragaičių žiedadulkėms, žinomiems maistui pažeidėjams priskiriami artišokai, bananai, agurkai, melionai, žirniai ir saulėgrąžų sėklos, taip pat ramunėlių arbata ir žolių ežiuolės. Mugwort žiedadulkės dažnai sąveikauja su obuoliais, paprikos, brokoliais, morkomis, žiedine kopūstais, salierais, česnakais, garstyčiomis, svogūnais ir petražolėmis. Keletas prieskonių taip pat kryžmiškai reaguoja su raugintos žiedadulkės: anišs, juodieji pipirai, kmynai, kalendra ir pankolis.

Maisto ruošimo metodas taip pat turi įtakos: žaliavos ir švieži vaisiai bei daržovės dažniausiai dirgina, o virti vaisiai ir daržovės gali ne. Pasak Kvebeko alergologų ir imunologų asociacijos, šis neatitikimas yra susijęs su maža baltymų tolerancija šilumai. Tačiau riešutai kelia vienodą kryžminio reaktyvumo grėsmę, pavyzdžiui, virtą ar žaliavą. Manoma, kad odos yra labiau alergiškos nei kitos augalų dalys, o vaisių ir daržovių šveitimas gali užkirsti kelią reakcijai arba sumažinti reakcijos sunkumą. Jei norite tiksliai nustatyti kryžminį reaktyvų maistą savo žiedadulkių alergijoms, pasitarkite su alergologu.

Papildomos pastabos