Kokios yra veršelių kojų mėšlungio priežastys?

Niekas nėra tikras, kodėl kojos spazmai atsiranda, tačiau vienas dalykas yra tikras – staigus nevalingas blauzdos raumenų susitraukimas yra skausmingas visiems, kurie jį patiria. Šie spazmai gali atsitikti bet kam, tačiau, kaip teigia Sporto sužalojimo klinika, dažniausiai jie dažniausiai atsiranda sportininkams intensyvaus mokymosi metu. Nėščios moterys taip pat yra labai jautrūs. Nors nėra gerai suprantama, kas sukelia šiuos skausmingus epizodus, yra daug teorijų apie kojų mėšlungio priežastis.

Išjungti balansą

Pasak moterų sveikatos svetainės Estronaut.com, manoma, kad nepakankamas skysčių, mineralų ir elektrolitų suvartojimas yra viena galimų veršelių mėšlungio priežastis. Nesugebėjimas gerti skysčių, ypač karštomis dienomis ar treniruotės metu, gali sukelti kūno praradimą elektrolitų ir mineralų, tokių kaip kalio, kalcio ir magnio. Esant pakankamai hidratuotam, jis turėtų padėti išlaikyti elektrolitų pusiausvyrą ir išvengti mėšlungio. Pasak “Estronaut.com”, taip pat gali padėti sveikatingumo advokatas Karen Sarpolis M.D., vartojantis kalcio ir magnio papildų bei maitinant kalio turinčius maisto produktus, pavyzdžiui, bananus ir pomidorus.

Cramping savo stilių

Kitas galimas spuogų atsiradimas, ypač kai treniruojasi treniruotės metu, yra stora raumenys. Nesugebėjimas sušvelninti ir ištempti blauzdos raumenis prieš pratybų gali sukelti blauzdos raumenų spazmą ir sutartis. Tai taip pat gali sukelti mėšlungį pernelyg sunku, pernelyg intensyvus raumenys praranda deguonį, o tai savo ruožtu sukelia atliekų susidarymą ir raumenų spazmus. Laikas sušilti, ištempti ir atvėsti prieš treniruotę ir po jo, taip pat žinant, kiek toli stumti save, turėtų padėti užkirsti kelią karaliumi arkliui.

Medicininiai priežastys

Žmonės su periferinės arterijos liga ar arterijų grūdinimas kartais patiria veršelio skausmą, kuris yra panašus į mėšlungį. Ši būklė gali sulėtinti kraujotaką kojose, ypač fizinio aktyvumo metu. Su ramybe tokio tipo veršelių mėšlungis paprastai praeina. Tačiau, jei raumenų skausmas išlieka arba kartu yra patinimas, paraudimas ar jautrumas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, nes tai gali būti kraujo krešulio požymis.

Spazmai nėštumo metu

Nėščios moterys yra ypač linkę į veršelių mėšlungį, nors nė vienas nėra tikras, kodėl. Viena iš teorijų yra tai, kad dėl to sukėlė papildomo nėštumo svorio, kita – tai, kad auganti gimda daro spaudimą kraujagyslėms ir nervų galūnėms, kurios turi įtakos kojoms. Jie paprastai prasideda antrajame trimestre ir blogėja, nes nėštumas progresuoja. “BabyCenter.com” duomenimis, veršeliai visą dieną turėtų būti ištempti, o ne kirsti kojas ir būti tinkamai hidratuotos, turėtų padėti sumažinti bėrimų atsiradimą nėštumo metu.