Kokios yra spanguolių sultys moterims?

Giliai į Šiaurės Ameriką ir kai kuriose Europos vietovėse, spanguolės buvo auginamos šimtmečius. Nors šias pyragas gali būti suvartotos natūralia forma, jos dažnai yra perdirbamos ir parduodamos kaip sultys. Spanguolių sultys suteikia daug naudos sveikatai – ypač moterims. Diabetuotojai gali norėti pasirinkti nesaldintas spanguolių sultis, kad galėtų kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje.

Šlapimo takų infekcijos prevencija

Šlapimo takų infekcijos gali paveikti daugybę skirtingų kūno vietų, įskaitant inkstus, šlapimo pūslę, šlaplę ar šlaplę. Ir nors ši liga gali būti diagnozuota vienai lyčiai, moterys dažniau gali nukentėti. “Cooking Light” tinklalapyje pranešama, kad tam tikros rūšies antioksidantas, randamas spanguolių sultyse – vadinamas proantonocininu, gali padėti išvengti tam tikrų tipų bakterijų prisijungimo prie šlapimo takų sienos, kur jie gali sukelti infekciją. Remiantis knyga “Mitybos terapija ir patofiziologija”, be prevencinės priemonės, spanguolių sultys gali būti naudojamos kaip homeopatinė priemonė tiems, kurie patiria lengvas ar vidutinio sunkumo šlapimo takų infekcijos atvejus.

Sumažėjusi krūties vėžio rizika

Kaip ir kitų rūšių sultyse, spanguolių sultys siūlo daugybę svarbių vitaminų ir mineralų, įskaitant vitaminą C. Pagal “Nutrition Therapy and Pathophysiology” vieną 8-uncijų porciją iš spanguolių sulčių sudaro apie 25 miligramai vitamino C arba maždaug 39 procentai dienos rekomendacijų. “BreastCancer.org” praneša, kad moterys, vartojančios didelius vitamino C kiekius, gali mažiau tikėtis tam tikrų vėžio formų, įskaitant krūties vėžį. Deja, žmonėms, kuriems jau buvo diagnozuotas krūties vėžys, negalima pasinaudoti vitaminu C, nes jis gali trukdyti tam tikrų vėžio gydymo formų funkcijoms.

Pagerinta širdies sveikata

Širdies liga yra didžiulė žudikas tarp moterų – iš tikrųjų Amerikos širdies asociacija pažymi, kad dėl ligos kiekvienais metais beveik trečdalis moterų miršta. Laimei, spanguolių sultys gali būti veiksmingas būdas moterims padidinti širdies sveikatą. Pasak Merilendo universiteto Medicinos centro, vitaminas C, kuris yra svarbus antioksidantas, gali užkirsti kelią širdies ligoms, pakeisdamas žalą, susijusią su laisvuosius radikalus organizme. Vitaminas C ypač naudingas, kai kalbama apie mažo tankio lipoproteinų, “blogo” cholesterolio kiekio sumažėjimą ir lėtines aterosklerozės progresavimą.

Preeklampsijos prevencija

Preeklampsija yra būklė, susijusi su padidėjusiu kraujospūdžiu ir padidėjusiu baltymų kiekiu nėščių moterų šlapime, o kai nepasireiškia, ši sąlyga gali sukelti priešlaikinius gimdymus. Merilendo medicinos centro universitetas teigia, kad vitaminas C, toks, koks nustatytas spanguolių sultyse, gali būti veiksmingas būdas mažinti preeklampsijos riziką moterims, kurioms būdinga didelė rizika susirgti būkle. Papildai su vitaminu E taip pat gali būti naudos moterims, kurioms būdinga preeklampsija.