Kokios yra sausos oregano funkcijos?

Oranganas arba Origanum vulgare yra mažai augantis žolinis augalas su aromatiniais lapais, dažnai naudojamas kvapiosioms patiekalams. Nors geriausiai žinomas dėl savo būdingo naudojimo picuose, raudonėlis taip pat naudojamas įvairiose vaistažolių gydymo tradicijose, ir ji gėris daugelyje žolių sodo, kuriame stiprus aromatas apsaugo nuo vabzdžių kenkėjų. Džiovintas raudonasis aliejus yra bendras vaistažolių preparatas, kuriame yra stipresnis skonis nei švieži lapai.

Skoniui

Moliūgai dažniausiai naudojami Viduržemio jūros ir Vidurio Rytų įkvėptiems patiekalams. Jis taip pat gerai veikia Meksikos salsose ir pupelių patiekaluose. Žolelių poros puikiai tinka pomidorams, česnakams ir petražolėms. Pesto, kartu su žemės riešutais, raudonasis aliejus puikiai tinka žuvims, paukščiams ar jautienai skonio, taip pat švelni daržovių, pavyzdžiui, baklažanų, skvošas ar kukurūzų. Pridėkite jį prie Ratatouilės, provanso lėkštelėje, kad įsitvirtintumėte daržovių medžioklę. Jūs taip pat galite pridėti raudoną į troškinius ir supjaustytus jautienos patiekalus, kad pridėtumėte skonio gylį. Palaukite, kol baigsite kepti maistą, kad pridėtumėte raudoną aliejų, kad aromatas būtų šviežias.

Namų auginimui

Sode raudonėlis yra augintojų sąjungininkas, norintis išvengti klaidų. Jo stipraus aromato dėka jis yra ideali kompanioninė augalų rūšis. Šiaurės Dakotos valstijos universitetas Cass County apylinkė ypač rekomenduoja tai šalia miltinių augalų, įskaitant agurkus, melionus, moliūgų ir moliūgų. Jūs galite lengvai išdžiovinti savo nuosėdas, pakabinti šakelius aukštyn kojomis sausoje vietoje ir išvalyti džiovintus lapus iš stiebelių.

Dėl vaistažolių medicinos

Oregano jau seniai naudojamas įvairiose gijimo tradicijose, visų pirma norint sušvelninti virškinimo skundus. Tradicinė kinų medicina ją naudoja vėmimui ir viduriavimui palengvinti. Senovės egiptiečiai ir graikai naudojo jį raumenų mėšlungiui malšinti ir sustabdyti traukulius. Šiuolaikinis vaistažolių preparatas naudoja raudoną, kad sumažintų raumenų mėšlungį, rytinės ligos ir menstruacijų skausmą, sumažintų pilvo pūtimą, stimuliuotų skrandžio sultis ir palengvintų pykinimą. Džiovintas raudonasis aliejus yra naudojamas medicinoje kaip arbata.

Oregano poveikis moksliniams tyrimams

Atsižvelgiant į istorinį vaistinio preparato vartojimą vaistinių preparatų atveju, puvinio audinio poveikis buvo moksliškai tiriamas įvairiais tyrimais, ypač dėl jo taikymo gyvulininkystėje. Nustatyta, kad augalo lapuose yra dvi lakiosios alyvos, timoliai ir karvakolis, kurie gali daug prisidėti prie augalų poveikio. 2005 m. Graikijos nacionalinio žemės ūkio tyrimų fondo Gyvūnų tyrimų instituto tyrime džiovintas raudonėlė pagerino ankstyvojo derliaus kalakutų augimo tempus. Tos pačios institucijos atliktame 2006 m. Bandyme nustatyta, kad raudonėlis pagerino veršelių, sergančių kolibakterioze – bendrą bakterinę ligą, kuri daro poveikį gyvuliams, sveikatą.