Kokios yra amino rūgščių ir vitaminų naudos?

Ne visi vitaminai ir papildai yra naudingi visiems, ir jie negali užimti sveika, subalansuota dieta. Tam tikroms žmonių grupėms aminorūgščių ar vitaminų papildų vartojimas gali pagerinti bendrą sveikatą, padėti užkirsti kelią ligoms ir pagerinti rezultatų po reguliaraus pratybų plano.

Daugumai amerikiečių nereikia nerimauti dėl rimtų maistinių medžiagų trūkumų. Net jei jie nevalgys pakankamai šviežių, sveikų maisto produktų, jie gali gauti vitaminų ir mineralų iš sustiprintų, perdirbtų maisto produktų, kurie yra pakankami, kad būtų išvengta trūkumų. Merilendo universiteto medicinos centras rekomenduoja nėščioms moterims tam tikrus vitaminus užkirsti kelią gimdymo defektams, kad rūkaliai galėtų padėti sveikai maitintis absorbuoti pagyvenusiems ar chroniškai sergantiems asmenims, kurie nevalgia subalansuoto maisto ir žmonėms, kuriems taikoma labai mažai kalorijų dieta. “Veganiams” gali tekti papildyti savo dietą specifiniais vitaminais ir mineralais, ypač vitaminu B12.

Aminorūgštys suteikia atskirą naudą iš vitaminų papildų. Visi baltymai pagaminti iš amino rūgščių, todėl galima ir pageidautina juos gauti iš visų maisto šaltinių, tokių kaip liesos naminių paukščių, liesos raudonos mėsos, pieno produktų, kiaušinių, sojos ar kitų augalinių baltymų. Kokybiškų aminorūgščių ruošimas jūsų dietoje, naudojant visą maisto produktą ar papildą, padeda išlaikyti liesos raumenų masę, sukurti daugiau raumenų, jei esate aktyvus ir išlaikyti visus savo organus ir audinius sveikus ir funkcionalus. Norint reguliariai sportuoti, aminorūgščių papildai gali skatinti raumenų jėgą ir stiprumą, geresnę kūno sudėtį ir didesnį atsparumą nuovargiui.

Harvardo universiteto mitybos ekspertai rekomenduoja visada gauti jūsų vitaminus, mineralus ir maistines medžiagas per visą maistą subalansuota mityba, nes jie suteikia aukštesnės kokybės maistą nei papildai. Jei esate sveikas ir reguliariai maitinate maisto produktus iš visų pagrindinių maisto produktų grupių, jums nereikia papildų. Galite reikalauti tik vitamino D papildo, kuris gali pagerinti jūsų sveikatą. Net žmonėms, kuriems nėra D trūkumo, reguliariai vartojamo vitamino D papildai gali padėti išvengti dvitaškio, krūties vėžio ir kitų lėtinių ligų, taip pat gali sumažinti senyvo amžiaus žmonių krūvį.

Ne visi papildai yra vienodai sukurti ir užtikrina tą patį maistinių medžiagų kokybę. JAV maisto ir vaistų administracija nereguliuoja maisto papildų, todėl gamintojai yra atsakingi už savo produktų kokybės standartus. 2013 m. Medicinos specialistų grupė paskelbė “Internal Medicine Annals” tyrimo apžvalgą, kurioje teigiama, kad nedaugelis (jei tokių yra) vitaminų ir mineralų papildų buvo patikimos ir įrodytos naudos ir kad pasirinktos papildai gali būti netgi žalingi, įskaitant vitaminą E, vitaminą A ir beta karotinas. Prieš pradėdami vartoti bet kokį vitaminą ar papildą, pasitarkite su savo gydytoju.

Vitaminų privalumai

Amino rūgščių nauda

Gauti savo maistą

Įvairūs rezultatai