Kokie yra vitaminų b-1, b-6 ir b-12 privalumai?

Daugelis vegetarų, veganų ir vyresnio amžiaus žmonės sunkiai praleidžia savo rekomenduojamą dienos dozę vitamino B-12. Retai žmonėms Jungtinėse Amerikos Valstijose labai trūksta vitaminų B-1, B-6 ar B12, bet dieta, kuri neužtikrina reikiamo suvartojimo, gali sukelti tam tikrų sveikatos sutrikimų.

Vitaminas B-1

Vitaminas B-1 taip pat žinomas kaip tiaminas. Jūsų organizmui reikia vitamino B-1, kad suskaidytų riebalus, baltymus ir angliavandenius, kuriuos vartojate į adenozino trifosfatą arba ATP, pagrindinę energijos formą, kurią naudoja jūsų ląstelės. Vitaminas B-1 taip pat palaiko jūsų imuninės ir nervų sistemos sveikatą ir funkciją. Jei jūsų dieta nesuteikia pakankamai vitamino B-1, jums gali būti didesnė kataraktos atsiradimo tikimybė. Kiekvieną dieną žmogui reikia apie 1,2 miligramo vitamino B-1, o moteriai – 1,1 miligramo.

Vitaminas B-6

Kaip vitaminas B-1 ir visi kiti iš aštuonių B grupės vitaminų narių – vitaminas B-6 padeda energijai metabolizuoti. Taip pat žinomas kaip piridoksinas, vitaminas B-6 reikalingas nuotaikos turinčių hormonų, tokių kaip norepinefrinas ir serotoninas, sintezei. Nepakanka vitamino B-6 gali padidinti jūsų nuotaikos sutrikimų, tokių kaip depresija, tikimybę. Vitaminas B-6 padeda reguliuoti savo kūno homocisteino lygį, aminorūgštį, kurio buvimas susijęs su padidėjusia širdies ligos rizika. Dieta, turinti vitamino B-6, gali mažinti jūsų tikimybę susirgti reumatoidiniu artritu ir su amžiumi susijusi geltonosios dėmės degeneracija. Moterims, kurioms trūksta vitamino B-6, gali pasireikšti sunkesni priešmenstruacinio sindromo simptomai. Visiems suaugusiesiems kasdien reikia mažiausiai 1,3 miligramo vitamino B-6.

Vitaminas B-12

Kiekvienam, kuris yra 19 metų ir vyresnis, kiekvieną dieną reikia 2,4 mikrogramų vitamino B-12 arba kobalamino. Vitaminas B-12 padeda gaminti raudonųjų kraujo kūnelių, DNR, RNR ir imuninį junginį, žinomą kaip S-adenosilmetioninas arba SAMe, kuris reguliuoja nuotaiką. Kartu su vitaminu B-6, vitaminas B-12 sumažina jūsų homocisteino kiekį, todėl gali sumažėti širdies ligų rizika. Jei nesugeba gauti pakankamo vitamino B-12, gali būti didesnė tikimybė, kad jums gali išsivystyti anemija, o moterims, turinčioms vitamino B-12 trūkumą, gali būti didesnė krūties vėžio rizika. Pasak Merilendo universiteto medicinos centro, tinkamas vitaminas B-12 gali atlikti tam tikrą vaidmenį užkirsti kelią vyrų nevaisingumui.

Šaltiniai

Natūraliai daug vitamino B-1 maisto produktai yra sveiki grūdai, tokie kaip kviečių duona arba rudieji ryžiai, pupelės, žirniai ir lęšiai, ir liesa kiauliena. Vitaminas B-6 randamas dideliu kiekiu lašišų, bananų, bulvių ir paukščių. Vitaminas B-12 gali būti rastas tik mėsos, jūros gėrybių, paukštienos ir pieno produktų. Jei valgote mažai ar beveik jokių gyvūninės kilmės produktų, galite gauti visus tris vitaminus B iš stiprių maisto produktų, tokių kaip paruošti valgyti pusryčius, tačiau gali tekti vartoti ir maisto papildą. Negalima pradėti papildyti bet kokiais vitaminais, kol nesakysite savo gydytojo.