Kokie vitaminai ir mineralai yra riešutuose?

Kitą kartą užkandžių troškimo hitai, apsvarstykite galimybę atsisakyti krekerių ar lustai ir nusišalinti riešutų sauja vietoj. Vis daugiau įrodymų rodo, kad riešutai, kurie yra sveikos mitybos dalis, gali turėti milžinišką naudą sveikatai, teigia Mitybos ir dietologijos akademija. JAV maisto ir vaistų administracija pažymi, kad migdolai, lazdyno riešutai, žemės riešutai, pekanos, pušies riešutai ir graikiniai riešutai, kurių sudėtyje yra mažiau kaip 4 gramai sočiųjų riebalų už 1,5 uncijos maisto, gali iš tikrųjų sumažinti širdies ligų riziką. Šie riešutai taip pat yra ypač vitaminai ir mineralai, kurie gali padidinti bendrą sveikatą.

Pasak Mitybos ir dietologijos akademijos, migdolai (apie 23 riešutų už 1 unciją) yra puikus vitamino E, magnio, kalcio ir folijos šaltinis. Vitaminas E yra antioksidantas, kuris, žinoma, apsaugo kūną nuo laisvųjų radikalų atsiradusio audinio pažeidimo ir taip pat atlieka svarbų vaidmenį palaikant imuninę sistemą nuo virusų ir bakterijų. Magnis yra svarbus organizmo funkcijoms, normaliam kraujospūdžiui išlaikyti, stipriems kaulams ir širdies ritmo stabilumui. Kalcis padeda formuoti ir išlaikyti sveikus kaulus, o folio rūgštis yra svarbus anemijos ir gimdymo defektų prevencijai.

Kartais vadinami filbertai, lazdyno riešutai (apie 21 riešutų už 1 unciją) yra daug mononesočiųjų riebalų. Kaip ir migdolai, jie yra labai geras vitamino E šaltinis, jie taip pat yra vario ir mangano. Varis dirba su geležimi, kad padėtų organizmui formuoti raudonąsias kraujo kūnelius, taip pat išlaikytų kraujagysles, nervus, kaulus ir imuninę sistemą. Manoma, kad manganas apsaugo nuo osteoartrito, anemijos ir premenstruacinio sindromo.

Žemės riešutai (apie 28 riešutai už 1 toną) yra, kaip lazdyno riešutai, puikus magnio šaltinis. Jie taip pat yra mažai natrio ir cholesterolio bei juose yra niacino – vitamino B tipo, kuris padeda virškinimo sistemai, odai ir nervams gerai veikti. Niacinas taip pat atlieka svarbų vaidmenį paverčiant maistu energija.

Pekanos (apie 19 pusių per 1 unciją) yra sveikus pagalbą mononesočiųjų riebalų. Visų pirma, jie turtingi keliais antioksidantais – medžiagomis, kurios gali apsaugoti ląsteles nuo laisvųjų radikalų poveikio. Laisvieji radikalai yra molekulės, sukurtos, kai organizmas sugeria maistą, arba dėl aplinkos poveikio, pavyzdžiui, tabako dūmų ir radiacijos, ir manoma, kad jie atlieka svarbų vaidmenį širdies ligų ir vėžio.

Kedro riešutai (apie 167 riešutų už 1 uncijos porciją) yra minkšta veržlė, randama įvairių pušų kokosuose. Kaip ir migdolai ir lazdyno riešutai, jie yra geras vitamino E šaltinis. Juose taip pat yra fosforo, kuris atlieka svarbų vaidmenį kaulų ir dantų formavime, ir kaip organizmas naudoja angliavandenius ir riebalus. Fosforas taip pat padeda su inkstų funkcija, raumenų susitraukimais, įprasta širdies plakimo ir nervų signalizacija.

Graikiniai riešutai (apie 14 pusių per 1 unciją) yra neatskiriama Viduržemio mitybos, valgio, žinomo dėl savo naudos sveikatai, dalis. Kaip ir pekanai, graikiniai riešutai turi antioksidantų. Jie taip pat yra puikus šaltinis alfa-linoleno rūgšties (ALA), augalinės formos omega-3, riebalų rūgščių. Parodyta, kad ALA sumažina uždegimą ir gali padėti išvengti lėtinių ligų, tokių kaip širdies liga ir artritas. Manoma, kad tai svarbu smegenų ir sveikatos vystymuisi.

Antioksidantai turtingi migdolai

Sveiki lazdynai

Žemės riešutų galia

Liga užkrečiamos pekanos

Kedro riešutai ir fosforas

Riešutmedžio pusės