Kokie papildai padidina gimdos sienelę, kad išlaikytų tinkamą nėštumą?

Daugelis alternatyvių gydytojų ir akušerių naudojasi žolelėmis ir kitais papildais kaip “tonas” gimdos sienelę, kurią daugiausia sudaro raumenys. Dauguma šių vaistažolių yra naudojamos tik vėlyvojo nėštumo metu, nes tonizuojantys žolės gali sukelti susitraukimus, dėl kurių gali atsirasti persileidimas ar priešlaikinis gimdymas. Imkitės tonizuojančių vaistažolių tik pagal gydytojo nurodymus ir tik tuo metu ir nustatytu kiekiu, nes iš žolių vartojimo gali atsirasti persileidimas ar kitos komplikacijos.

Raudonųjų aviečių lapai yra vienas iš dažniausiai rekomenduojamų gimdos tonikų, tačiau šalininkai yra suskirstyti į tai, kada jie turėtų būti naudojami. Kai kurie gydytojai naudojasi šia žolelė tik trečiu trimestru dėl ankstyvų susitraukimų pavojaus. Kiti, kaip žolininkė Susun Weed, teigia, kad ši žolė anksčiau nėštumo metu nėra kenksminga, o stiprina gimdą, užkerta kelią persileidimui. Tačiau didžioji dauguma persileidimų atsiranda dėl chromosomų anomalijų, kurių žolės negali pasikeisti. Kitose vaistažolėse naudojami vynmedžiai, mėlyna cohosh ir juoda cohosh. Negalima vartoti šių vaistažolių iki paskutinių nėštumo savaičių, įspėja Weed.

Daugelis akušerių naudojasi žolelėmis, kad sumažintų darbo trukmę ir sumažintų cezario poodinio krūvio riziką. Dvigubai aklas placebo kontroliuojamas tyrimas, kurį atliko tyrėjai iš Naujosios Pietų Velso Holistinės slaugytojų asociacijos, nustatė, kad vartojančios raudonųjų aviečių lapų tabletes, pradedant nuo 32 nėštumo savaičių, nedidelis poveikis darbo trukmei. Tyrime, paskelbtame 2001 m. Kovo-balandžio mėn. “Akušerių ir moterų sveikatos žurnale”, nustatyta, kad žolė neturėjo jokio poveikio pirmojo darbo stadijoje. Antrasis ar stumiančios darbo etapas buvo sutrumpintas vidutiniškai 9,59 min. Grupė, kuri ėmė žolelę, 19,3 proc. Naudojo žnyplius, o placebą reikėjo žandikaulių 30,4 proc. Atvejų.

Ankstyvojo nėštumo metu žolių tonizavimas gali sukelti kontrakcijas, kurios gali sukelti persileidimą. Darbo metu tonizuojančios vaistažolės gali padidinti gimdos susitraukimų jėgą iki gimdos plyšimo, ypač jei anksčiau buvo atlikta gimdos operacija ir gimdos randai buvo pašalinti iš fibrozės arba iš cesareanio patekimo. Nenaudokite žolių, kad tavo gimda nepatektų jūsų gydytojo sutikimo. Mokslinės literatūros apie mėlyną cohosh apžvalgą, kurią 2008 m. Žiemos “Kanados klinikinės farmakologijos žurnalas” paskelbė net 64 procentai akušerių Jungtinėse Amerikos Valstijose, norėdami paskatinti darbą, persvarstė žolių saugumą nėštumo metu. Problemos yra galimas nėštumo praradimas, taip pat galimi gimdymo defektai, hipoksija naujagimyje ir perinatalinis insultas. “Blue cohosh” negalima vartoti nėštumo metu, kol nebus atlikta jo saugumo tyrimų, pažymi mokslininkai iš Toronto universiteto.

Nepaisant to, kad jos yra be recepto, vaistinių preparatų saugumas ir veiksmingumas nėštumo metu vis dar nepatvirtintas, įspėja Exeterio universiteto papildomos medicinos departamento profesorius Edzardas Ernstas. Išvengti papildų yra saugiausia nėštumo metu.

Tonizuojantys žolės

Studijos

Rizika

Įspėjimai