Kokie kėlimo svorio pavojai?

Sunkiosios įrangos kėlimas kelia pavojų, o sunkioji atletika nėra išimtis. Dažniausiai sužalojami raumens štamai ir kaulų lūžiai. Pasak “The New York Times”, keletas sužalojimų atsiranda dėl to, kad žmonės mažina svorį patys. Didžiąją dalį su sunkumais susijusius sužalojimus galima išvengti, o sunkiosios atletikos sportas gali būti sveika papildoma jūsų fizinė veikla. Efektyvus svorio valdymas, raumenų jėga, yra viena iš daugelio svorio kėlimo privalumų. Pirmasis žingsnis siekiant išvengti jų svyravimų yra žinoti apie kėlimo svorius.

Per daug tvarkyti

Per treniruotės seansą raumenis pernelyg perkrautos gali sukelti raumenų skausmą. Tai yra įprasta pradedantiesiems ir tiems, kurie didina sumą, kurią reikia pakelti dėl mažų ašarų raumenyse. Tačiau, jei jūs perkraunate savo raumenis, raumenų skausmas gali kilti dėl rimtesnės žalos, pavyzdžiui, raumenų atmainos, pagal Columbia Health. Dažnos raumens pertekliaus priežastys yra nežinant tos pačios raumenų grupės su viena ar daugiau pratimų arba bando pakelti svorį, kuris yra per sunkus. Vengti raumenų pertekliaus, atsigulkite tarp rinkinių 60-90 sekundžių ir palaipsniui padidindami svorį, kurį pakeliate. Pilnai sušilęs penkias minutes padeda pagerinti raumenų lankstumą, kuris padeda išvengti raumenų pernelyg didelio krūvio.

Nr skausmas su nugaros skausmais

Atlikus treniruotes netinkamai, gali atsirasti trumpalaikis nugaros skausmas ir ilgalaikis nervų pažeidimas. Neišvystytas pilvo raumenys daro pagarbą jūsų stuburui, kai pakelia sunkius svorius, kurie gali sukelti juosmenines spragas. Pasak “Spine Health”, pvz., Bloga padėtis, kai bandoma nudėvimų ar pritūpimų, gali sukelti nugaros skausmą. Be to, vaikščioti kūną atgal ir pirmyn, vykdant stovint bicepo garbanos, gali sukelti nugaros skausmą. Naudojant laisvus svorius, reikia daugiau judesių negu svorio mašinos, o tai padidina tikimybę susigrąžinti atgal. Todėl pradėkite sportuoti su treniruokliu, kol būsite pasirengę nemokamai sverti ir lengvesnį svorį pakelti ilgiau, nei sunkiuosius svorius.

Mažiau yra geriausias

Overtraining gali sukelti fizinius ir psichikos sveikatos simptomus. Anot Amerikos tarybos pratybų, pertvaros gali sukelti blizgumą, nemiga, nuovargis ir lėtinis raumenų skausmas. Taip pat padidėja tikimybė, kad užsikrėsite infekcijomis, nes jūsų imuninės sistemos veikimas gali paveikti. Jūs taip pat galite pastebėti, kad svoriai, kuriuos paprastai galite lengvai pakelti, tampa iššūkiu. Norint išvengti pertvaros, treniruočių metu turite treniruotis bent tris dienas. Vartokite subalansuotą mitybą, turintį daug baltymų, kad jūsų raumenys pagerintų ir augtų, kol atsipalaidavote.

Stomping out Risk

Pasitarkite su savo gydytoju prieš pradėdami pratimo programą, jei esate vaistų, kurie gali turėti įtakos jūsų veikimui. Svorio mokymo priedai, pvz., Pratiminės pirštinės, gali pagerinti jūsų ranką ir sumažinti kojų svorio kritimo riziką. Įsitikinkite, kad pasirinksite pirštines su neslidžia odine audiniu. Bandydami atlikti naują pratimą, visada pasikonsultuokite su patyrusiu sunkiojo laivo ar asmeniniu treneriu, kai jaučiatės skausmas. Paprastai laikydami svorį palaikykite vertikalią padėtį – ar esate sėdint ar stovint.