Kokia yra avižinių medžiagų mitybinė vertė?

Avižiniai dribsniai yra sveikų grūdų maistas, ty jis yra minimaliai apdorotas ir jame yra daugiau vitaminų, mineralų, skaidulų ir fitonečiųjų medžiagų nei rafinuoti arba perdirbti grūdai. Valgymas avižinių dribsnių taip pat aprūpina jus energija, baltymų ir sveikų riebalų. Avižinių dribsnių maistinė vertė priklauso nuo to, ar ji virta, pagaminta iš karto, stiprinama ar aromatizuota, ir ar ji yra paruošta vandeniu ar pienu.

Pusryčių valgymo avižiniai dribsniai tiekia kalorijas, baltymus ir riebalus, reikalingus jūsų dienai. Pasak JAV žemės ūkio departamento, vienas puodelis paprasto avižinio dribsnio, virto vandeniu, suteikia jums 166 kalorijas. Jame taip pat tiekiamas 6 gramų baltymų ir 4 gramai riebalų porcijoje. Šios maistinės medžiagos ne tik suteikia jums energijos, bet ir padeda išlaikyti raumenų masę, kūno skysčius, audinius ir ląstelių struktūrą, padeda riebaluose tirpių vitaminų ir ląstelių signalizacijos absorbcijai.

Avižiniai dribsniai taip pat yra geras sveikų angliavandenių šaltinis. Kadangi avižiniai dribsniai yra visi grūdai, jose yra kompleksinių angliavandenių, tokių kaip mitybinis pluoštas. Jūs gausite 28 gramų viso angliavandenių iš paprastosios avižinių dribsnių, iš kurių 4 yra iš maistinių skaidulų. Jūsų kūnas remiasi skaidulomis, kad padėtų išlaikyti tinkamą virškinimą. Laisvi pluoštai, randami avižose, taip pat gali padėti reguliuoti cholesterolio kiekį ir cukraus kiekį kraujyje. Kadangi pluoštas išsivysto virškinimo trakte, jis taip pat skatina sotumą po valgio ir gali padėti jūsų svorio netekimui ar svorio palaikymui.

Valgių avižų puodelio valgymas suteikia jums daugiau nei pusę mineralinio mangano pėdsakų, kurių reikia kasdien. Manganas vaidina svarbų vaidmenį formuojant jungiamąjį audinį, kaulus, kraujo krešėjimo faktorius ir lytinius hormonus, taip pat skatina energijos metabolizmą, kalcio absorbciją, cukraus kiekio kraujyje reguliavimą ir normalų smegenų funkciją. Jūs taip pat patenkinsite 15-18 procentų dienos vertės fosforo, cinko ir seleno bei 10 procentų dienos vertės geležies, kad valgytumėte 1 puodelį virtų avižų. Šie mineralai palaiko jūsų imuninę sistemą, sveikus kaulus ir dantis bei tinkamą raudonųjų kraujo kūnelių gamybą.

Kai kurios avižos yra stiprinamos, tai reiškia, kad tam tikros maistinės medžiagos yra dedamos į avižą, siekiant padidinti jų maistinę vertę, o kitos avižos yra nepatvirtintos. Dauguma daugiasluoksnių avižų arba senamiestinio stiliaus avižos nėra praturtintos. Iš anksto supakuota, greito maisto gaminimo ar aromatizuotų avižų paprastai yra stiprinama. Svarbiausias maistingumo skirtumas yra tai, kad įteptose avižose yra daugiau geležies, kalcio ir vitaminų B, tiamino, niacino, riboflavino, B-6 ir folatų vienam porcijos. B vitaminai padeda jūsų organizmui metabolizuoti energiją, palaikyti tinkamą augimą ir vystymąsi, išlaikyti jūsų nervų sistemą gerai veikiančią, paryškinti raudonųjų kraujo kūnelių susidarymą ir užkirsti kelią tam tikroms nervų sistemos vėmimo gedimams.

Kalorijos, baltymai ir riebalai

Angliavandenių turinys

Mineralai avižose

Stiprintos avižos