Kodėl žmonės priauga prednizoną?

Gydytojai skiria prednizoną, kortikosteroidų vaistus, kai jūsų organizmas nesukuria pakankamai kortikosteroidų dėl ligos ir uždegimo. Šios sąlygos yra artritas, išsėtinė sklerozė, Krono liga, vilkligė ir tam tikri vėžio tipai. Nors prednizonas turi daug naudingų padarinių, jis taip pat yra susijęs su svorio padidėjimu tiems, kurie vartoja vaistus. Atkreipkite dėmesį, kad ne visiems pacientams, vartojantiems prednizoną, pasireiškia šis šalutinis poveikis.

Kūno riebalų perskirstymas

Prednizonas ne tik sukelia svorio padidėjimą, bet ir gali pasireikšti reiškinys, vadinamas riebalų persiskirstymu. Tai reiškia, kad riebalų sankaupos surenkamos neįprastose vietose, pvz., Kaklo nugaroje arba pagrindo, atsižvelgiant į Johns Hopkins Vasculitis Center. Kartais jie gali būti klaidingi dėl kaklo limfmazgių. Jei turite tokio svorio padidėjimo tipą, pasitarkite su gydytoju. Jūsų gydytojas gali rekomenduoti mažinti dozę, kuri gali sumažinti persiskirstymo poveikį.

Reikšmė

Pasak Kalifornijos universiteto San Francisko medicinos centro, svorio prieaugis su prednizonu dažnai yra susijęs su tuo, kiek ilgai vartojote vaistus ir kiek vartojate. Taip yra todėl, kad vartojant prednizoną gali padidėti jo apetitas. Laikui bėgant, jūs suvokiate daugiau svorio. Be to, jūsų organizmas išlaiko daugiau skysčių, vartodamas prednizoną, dėl to galite patirti vandens sulaikymą ir patinimą. Jei turite uždegiminę būklę, kuri gali apriboti judėjimą, tai gali reikšti, kad esate neaktyvus tam tikrą laiką, dėl to padidėja svoris.

Prevencija

Galite imtis priemonių, kad išvengtumėte svorio padidėjimo, susijusio su prednizonu. Venkite maisto produktų, kurių sudėtyje yra daug natrio, pvz., Greito maisto, lustai, fasuotų maisto produktų ir konservuotų bei šaldytų maisto produktų, nes dėl to galite išlaikyti vandenį. Padidėjęs kalio kiekis gali padėti išvengti vandens susilpnėjimo. Pasirinkite maisto produktus, tokius kaip kepamos bulvės, bananai, dainos, greipfrutai, pienas, apelsinai, razinos, troškinti pomidorai ir pomidorų sultys. Valgydami keletą mažesnių patiekalų per dieną gali padėti jaustis pilniau, ilgiau. Padidinti baltymų vartojimą – tokie maisto produktai kaip pienas, be odos vištiena, žuvis ir sojos – taip pat gali padėti jums jaustis išsamesnė, ilgiau.

Įspėjimas

Ilgą laiką vartojant prednizoną, steroidų gamyba antinksčiams gali sumažėti. Tai reiškia, kad jei jūs nustosite vartoti arba praleidote prednizono dozę, galite patirti rimtų šalutinių reiškinių. Jei esate susirūpinę dėl savo svorio padidėjimo, susijusio su prednizono vartojimu, pasitarkite su gydytoju apie vaistų vartojimo galimybes ir rūpesčius. Jūsų gydytojas taip pat gali rekomenduoti specialią dietą ir treniravimo programą, skirtą padėti jums išlaikyti sveiką svorį.