Kodėl valgyti vaisius ir daržoves sukelia viduriavimą?

Maždaug tris kartus per parą praeinantis šlapias išmatas reiškia, kad turite viduriavimą. Ūminis viduriavimas, kuris, kaip teigia Nacionalinis virškinamojo trakto ligų informacijos informacijos centras, yra įprastas, paprastai trunka nuo vienos iki dviejų dienų ir atsinaujina savaime. Lėtinis viduriavimas, kuris praeina keturias savaites ar ilgiau, gali atsirasti dėl virškinimo sutrikimų, tokių kaip dirgliosios žarnos sindromas ar Krono liga. Paprastai vaisiai ir daržovės paprastai nesukelia viduriavimo, todėl gali prisidėti prie jūsų simptomų. Jei norite daugiau sužinoti apie maisto produktų poveikį jūsų būklei, pasikalbėkite su savo gydytoju arba dietologu.

Santykiai

Daugelis vaisių ir daržovių suteikia daug skaidulų. Nors daugelyje sveikų mitybų pluoštas vaidina svarbų vaidmenį, jis didina žarnyno veiklą, o tai gali pabloginti viduriavimą ir susijusius simptomus, pvz., Pilvo skausmą. Pasak “Ligų kontrolės ir prevencijos centrų”, svetimų vaisių ir daržovių valgymas užsienyje gali sukelti keliautojo viduriavimą, kuris sąlygoja kasmet 20-50 proc. Tarptautinių keliautojų. Vaisiai ir daržovės patys nesukelia keliautojo viduriavimo, bet infekcinių agentų jie gali būti.

Problemos veislės

Norėdami išlaikyti mažą skaidulų kiekį, kol yra diarėjos simptomų, venkite džiovintų vaisių, slyvų slyvų, žalių vaisių ir daržovių, keptų daržovių ir džiovintų ankštinių daržovių, įskaitant žirnius, lęšius ir džiovintas pupeles. Norėdami sumažinti riziką keliautojo viduriavimui, vengiame gatvių pardavėjų įsigytų vaisių ir daržovių, ypač prekiautojų nuluptų daiktų.

Priimtinos veislės

Paprastai, kol jūsų simptomai mažėja, galite vartoti daugiausiai gerai paruoštų daržovių ir konservuotų ir virtų vaisių be odos, sėklų ar membranų. Vaisių ir daržovių sultys su nedideliu masės ar be celiuliozės turi mažai pluošto ir suteikia vertingų antioksidantų kiekių, kurie palaiko jūsų organizmo sugebėjimą išgydyti, ir vandens, apsaugančio nuo dehidratacijos. Svarbu atnaujinti skysčius, prarijusius viduriavimą, ypač jei simptomai yra sunkūs. Kad išvengtumėte keliautojo viduriavimo, prieš vartojimą paimkite vaisius ir daržoves, siūlo CDCP.

Papildomi dietos pasiūlymai

Kiti maisto produktai, kurie gali pabloginti viduriavimą, apima riebius maisto produktus, tokius kaip keptas maistas ir riebi mėsa, ir pieno produktai. Kiti panašūs produktai, kurių sudėtyje yra didelio pluošto, pvz., Grūdų duonos, sėlenų ir kukurūzų, gali turėti panašų poveikį. Kai piktybiniai simptomai pasidaro, laikytis skysčių, įskaitant želatiną, vandenį ir grynąsias sultis, išskyrus obuolių ir kriaušių sultis. Kadangi simptomai mažėja, palaipsniui į maistą palietus maistingus, mažai ląstelinius maisto produktus. Vertingos parinktys yra soda krekeriai, paprastasis baltasis skrudintas rupestis, kepta vištienos krūtinė ir kiaušiniai.