Kodėl kreatino lygis yra svarbus smegenų mri?

Magnetinio rezonanso tomografija yra testas, kurio metu kompiuteris sukuria labai detalias kūno struktūros nuotraukas, padedančias diagnozuoti įvairias ligas ir sveikatos būklę. MRT nėra rentgeno spinduliai ir nenaudojamos spinduliuotės. Serumo kreatininas yra laboratorinis tyrimas, kuris gali būti atliekamas inkstų funkcijos matavimui prieš atliekant MR.

Apie MRT

MRT suteikia išsamią bet kokios kūno dalies vaizdą. Jis kuria nuotraukas kompiuteryje naudodamas galingą magnetinį lauką ir radijo dažnio impulsus. Tada nuotraukos gali būti išnagrinėtos, perduodamos elektroniniu būdu, atspausdinamos arba nukopijuojamos į kompaktinį diską. MRT, funkcinio MR variacija iš tikrųjų gali išmatuoti nedidelius metabolinius pokyčius, atsirandančius smegenyse. MRT gali išnagrinėti smegenų anatomiją, stebėti smegenų auglių augimą, padėti planuoti smegenų chirurgiją ar spindulinę terapiją ir leisti įvertinti įvairias smegenų funkcijas.

MRI ir Gadolinium

MRI kartais atliekamas su kontrastine medžiaga, padedančia tam tikrose smegenų srityse geriau rodyti nuotraukas. Dažniausiai naudojama medžiaga yra gadolinas. Jis gali būti vartojamas burnoje arba švirkščiamas į kraują. Gadolinium gali sukelti problemų žmonėms su inkstų liga. Yra retas MRI sutrikimas, vadinamas nefrogenine sistemine fibroze, kuri, kaip manoma, sukelia dideles gadolinio dozes žmonėms su labai menka inkstų funkcija.

Kreatininas

Kreatinino testas yra inkstų funkcija. Serumo kreatininas yra kreatinino kiekio kraujyje testas. Jūsų kreatinino kiekis kraujyje gali padidėti, jei esate dehidratuotas, vartojote tam tikrus vaistus ar naudojate kreatinino kaip maisto papildą. Pagal Mayo klinikos normalią kreatinino koncentracija yra nuo 53 iki 106 mikromolių litre, nors tai gali skirtis nuo laboratorijos iki laboratorijos, tarp vyrų ir moterų bei su amžiumi. Aukštas kreatinino testas reiškia, kad jūsų inkstai neveikia labai gerai, ir tada gali būti atliktas šlapimo kreatinino tyrimas, siekiant nustatyti, ar iš tikrųjų yra inkstų nepakankamumas.

Svarstymai ir įspėjimai

Nors smegenų MR yra gana saugi procedūra, kai naudojamas gadolinas, padidėja rizika žmonėms, sergantiems inkstų liga. Kreatinino testas padeda nustatyti, kam yra didesnė rizika, todėl galima imtis atsargumo priemonių. Pasak “Mayo” klinikos dr. Karlo Andersono, gydytojas gali nuspręsti nenaudoti gadolinio, vartoti mažesnę dozę arba gali paskiepyti injekciją iš karto po inkstų dializės. Jei turite klausimų ar susirūpinimą dėl MRT ar gadolinio, pasitarkite su sveikatos priežiūros specialistu.