Kasha nauda sveikatai

Kasha, arba grikių kruopos – visa grūda, kurią galite valgyti kaip šalutinį patiekalą, receptus ar pusryčius. Tai maistinių medžiagų tankis ir jis gali būti naudingas sveikatai. Vartokite kasha saikingai kartu su kitais maistingais maisto produktais ir pasikalbėkite su dietologu, jei nesate tikri, kaip įtraukti kasą į savo mitybą.

Kiekviena puodelio virti kasha tiekia 148 mg kalio ir tik 7 mg natrio. Didelė natrio druska, mažai kalio dieta gali sukelti aukštą kraujospūdį, todėl padidėja širdies ligų, insulto ir inkstų ligų rizika. Pagal 2010 m. JAV Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų departamento dietos gaires sveikiems suaugusiesiems turėtų būti ne mažiau kaip 4700 mg kalio ir ne daugiau kaip 2300 mg natrio per parą. Jūsų kraujospūdis turi įtakos daugeliui dietinių ir kitų veiksnių, o gydytojas gali patarti, kaip išlaikyti savo kraujospūdį sveikai.

Jei turite glitimo netoleravimą ar kviečių alergiją, turite išvengti kviečių produktų. Kasha nauda yra ta, kad tai be kviečių be pašarinių grūdų šaltinis. Net jei jūs galėsite valgyti kviečių, kasha gali padėti padidinti jūsų sveikų grūdų suvartojimą, o tai gali sumažinti jūsų širdies ligų riziką. Remiantis 2010 m. JAV sveikatos ir žmogaus paslaugų departamento dietos gairėmis, vidutinis amerikietis gauna tik 15 procentų rekomenduojamo viso grūdų kiekio.

Kasha arba virta grikiai turi mažą glikemijos indeksą, o tai reiškia, kad jis nesugeba padidinti cukraus kiekio kraujyje taip pat, kaip ir didelio glikemijos maisto produktų. Sveiki grūdai ir mažiau perdirbti angliavandeniai paprastai būna mažai gliukozės, o aukštesni glikemijos angliavandeniai paprastai yra rafinuoti krakmolai, tokie kaip rafinuoti makaronai, keptos bulvės arba baltoji duona arba ryžiai. Mažai glikemijos dieta gali sumažinti riziką susirgti atsparumu insulinui ir 2 tipo cukriniu diabetu, ir tai gali padėti jums kontroliuoti savo svorį, teigia Linuso Paulingo institutas.

Kiekviena puodelis virtos kasha arba grikių kruopos, suteikia 4,5 g dietinio skaidulų arba 18 procentų dienos vertės. Mitybos skaidulos gali padėti sumažinti LDL arba “blogo” cholesterolio kiekį kraujyje ir sumažinti užkietėjimo riziką. Remiantis 2010 m. JAV sveikatos ir žmonių tarnybos departamento dietos gairėmis, dauguma amerikiečių gauna mažiau nei pusę rekomenduojamo pluošto kiekio. “Kasha” suteikia mažiau nei 10 procentų dienos vertės cholino, niacino ir geležies.

Sveikas kraujospūdis

Pilno grūdo

Mažai glikemijos

Naudingi maistiniai produktai