Kas yra pernelyg mityba ir nepakankama mityba?

Mityba ir fizinis aktyvumas yra dvi svarbiausios įtakos sveikatai. Tai yra maistinių medžiagų, esančių jūsų sunaudotose kalorijose, pusiausvyra, pasverta nuo jūsų deginamų kalorijų, kurios konkrečiai įtakoja jūsų sveikatą. Mitybos pusiausvyros sutrikimai, pavyzdžiui, mityba maistu ir nepakankama mityba, gali sukelti sunkius sveikatos sutrikimus. Visada pasikonsultuokite su gydytoju prieš pradėdami vartoti maistą.

Antaukinimas

Nutukimas yra dažnas ar įprastas maisto medžiagų maistingų medžiagų vartojimas, valgant per daug maisto iki to, kad jis tampa pavojingas jūsų sveikatai. Maistinės medžiagos – tai visi junginiai, reikalingi organizmo funkcijai, įskaitant mineralus, vitaminus, riebalus, angliavandenius ir baltymus. Nors dauguma maistinių medžiagų gali būti pernelyg didelės, mitybos pavojus daugiausia susijęs su angliavandeniais ir riebalais. Overeating koncepciniu požiūriu skiriasi nuo mitybos per daug, nors jie iš esmės yra vienodi veiksniai, o perėjimas yra prievarta, laikoma psichine sutrikimu, pernelyg didelis mitybos lygis yra pasirinktinai valgyti daugiau maisto nei jums reikia, net jei nesuprantate.

Nepakankama mityba

Nepakankama mityba yra prieštaringa mitybos problema, o tai reiškia, kad maistinių medžiagų trūkumas yra tai, kad nesate pakankamai maisto. Nepakankama mityba paprastai veikia visų jūsų organizmo maistingųjų medžiagų pusiausvyrą. Vis dėlto problemos, susijusios su angliavandenių ir riebalų trūkumu, pirmiausiai ir akivaizdžiai pasireikš. Iš pradžių organizmas pradeda vartoti savo glikogeno ar cukraus atsargas, saugo vandens ir kūno baltymus. Tada jūsų kūnas sunaudoja riebiosios rūgštys ir liesos raumenys. Šie du nepakankamo mitybos padariniai smarkiai sumažina kūno svorį. Trumpalaikis nepakankamas mityba yra įmanoma, jei nepaaiškinamai prarandate bent 10 procentų savo kūno svorio per 3-6 mėnesius.

Nepakankama mityba

Nepakankama mityba yra prastos mitybos forma – būklė, kurią sukelia nepakankamai maistinių medžiagų. Tačiau tai nėra sinonimas nepakankamas – tai gali atsirasti nepaisant persivalgymo. Taip yra todėl, kad tinkamai maitinant reikia išlaikyti visų maistinių medžiagų, kurių nėra visuose maisto produktuose, pusiausvyrą, tai reiškia, kad jūsų kūnas reikalauja įvairių maisto produktų pusiausvyros. Net pernelyg didelio mitybos atveju, kai jūs galite valgyti per daug maisto, vis tiek galite išsivystyti tam tikrų maistinių medžiagų trūkumą, jei nesugebate vartoti tinkamo įvairių maisto produktų. Tokiu būdu jūs galite būti pernelyg stiprus ir blogai maitinamas. Kitos nepakankamo mitybos priežastys, nesusijusios su valgomojo maisto kiekiu, yra virškinimo ar absorbcijos sutrikimai ir tam tikros sveikatos būklės.

Apsvarstymai

Paprastai klaidinga nuomonė yra tai, kad nepakankama mityba, ypač kūdikiams ar sveikiems suaugusiesiems ir vaikams, išsivysčiusiose šalyse yra neįprasta – problema, dėl kurios daug dėmesio skiriama nutukimui dėl perdozavimo. Pasak Tarptautinės kūdikių maisto gamintojų asociacijos, iš tikrųjų išsivysčiusių šalių žmonės turi palyginti didelę riziką, kad trūksta kelių maistinių medžiagų. Šios maistinės medžiagos skiriasi priklausomai nuo šalies, pavyzdžiui, kadangi Tiamino trūkumai gali pasireikšti Azijoje, piridoksino trūkumai yra dažni Suomijoje, o cinko trūkumai dažniau pasitaiko JAV. Kitos maistinės medžiagos, turinčios didesnę tikimybę, kad trūksta, kaip ir kiti JAV, yra vitaminas K Kūdikiams, kadangi motinos piene yra nedaug vitaminų K ir D, vitaminas D dėl riboto poveikio saulėje ir geležis, dažnai sukelianti geležies stokos anemiją.