Kas yra natrio magnio balansas jūsų kūne?

Svarbu subalansuoti elektrolitus jūsų kūne, įskaitant natrį ir magnio. Elektrolitai yra mineralai, kurie turi elektros krūvį. Jie randami kraujyje ir kituose kūno skysčiuose. Natris ir magnis yra svarbūs daugeliui kritinių kūno procesų, tokių kaip nervų impulsų ir raumenų funkcijos reguliavimas. Jūsų kūnas yra skirtas veiksmingai reguliuoti elektrolitus ir gali reikalauti tik papildomos pagalbos ligos metu. Jei turite ar įtariate elektrolitų pusiausvyrą, kreipkitės į gydytoją.

Elektrolitų svarba

Nacionalinių sveikatos institutų duomenimis, svarbu išlaikyti savo elektrolitų pusiausvyrą, nes jie veikia kraujo rūgštingumą ar pH, taip pat vandens kiekį jūsų kūne ir svarbius procesus, įskaitant raumenų veiklą. Be natrio ir magnio, kiti elektrolitai apima kalcio, chlorido ir fosforo, kalio, chlorido, karbonato ir fosfato.

Magnio funkcija

Magnis reikalingas jūsų organizme beveik visiems biocheminiams procesams. Tai padeda išlaikyti normalią nervų ir raumenų funkciją, kontroliuoja jūsų širdies plakimą, stiprina jūsų kaulus, padeda reguliuoti kraujospūdį, padeda kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje ir padeda palaikyti savo kūno imuninę sistemą, pagal NIH. Pasak Merilendo universiteto Medicinos centro, magnio trūkumas gali sukelti raumenų silpnumą, dirglumą ir nereguliarus širdies plakimas.

Natrio funkcija

Jums reikia natrio, kad reguliuotų vandens balansą savo kūne ir generuotų ir atliktų nervinius impulsus. Jei turite mažą natrio kiekį, tai gali sukelti mieguistumą, sumišimą, raumenų silpnumą ir priepuolius. Dėl greito natrio kiekio sumažėjimo gali atsirasti sunkesnių simptomų nei lėtas kritimas.

Pakeitimų lygių priežastys

Jūsų elektrolitų kiekis dažnai pasikeičia, kai pasikeičia vandens lygis jūsų kūne. Pavyzdžiui, “Merck” teigimu, jūs galite turėti mažą natrio kiekį, išsiskiriant per daug šio elektrolito per šlapimą ar prakaitą, geriant per daug skysčių ar nevartoja pakankamai natrio dietoje. Per didelį natrio kiekį gali sukelti dehidracija arba diuretikai, dėl kurių jūsų kūnas išskiria daugiau vandens nei natris.

Testai ir diagnozė

Jūsų kraujo ar šlapimo mėginiai gali matuoti elektrolitų kiekį kraujyje. Jei egzistuoja anomalija, gali būti reikalingi kiti tyrimai, siekiant rasti priežastis. Pasak Merilendo universiteto Medicinos centro, pavyzdžiui, galite prarasti magnio dėl ligos, vėmimo, prakaitavimo, diabeto ar per daug soda ar alkoholio vartojimo. Jei jūsų organizmas gamina per daug antidiuritinio hormono, gali sumažėti natrio kiekis. Šis hormonas signalizuoja jūsų inkstus išlaikyti vandenį. Tai gali sukelti sveikatos sutrikimai, tokie kaip pneumonija ar insultas. “Merck” teigimu, narkotikai taip pat gali sukelti šio hormono perteklius, įskaitant kai kuriuos antidepresantus ir antikonvulsantus.

Pasak “Merck”, jei atsiranda natrio ir magnio disbalansas, gydytojas, greičiausiai, patars valgyti daug šių elektrolitų arba vartoti papildų. Pasak Linuso Paulingo instituto, geriausiais magnio šaltiniais yra žirniai, žaliosios lapinės daržovės, pupelės, riešutai ir grūdai, kurių išoriniai sluoksniai ir gemalai nėra pašalinami. Labai mažą natrio kiekį gali reikėti atstatyti, palaipsniui ir įvedant į veną natrį ir vandenį.

Prevencija ir sprendimas