Kas yra metformin hcl 500 mg?

Metformino hidrochloridas arba HCL yra geriamieji vaistai, kuriuos galima įsigyti pagal receptą. Vaistinis preparatas veikia kartu su tinkama mityba ir mankšta, siekiant sumažinti gliukozės kiekį kraujyje diabetu sergantiems pacientams ir kitiems tikslams, kuriuos nustato gydytojas. Dėl galimų komplikacijų ir šalutinių poveikių atidžiai stebint inkstų funkciją ir cukraus kiekį kraujyje, galima nustatyti, ar vaistas yra saugus asmeniui.

Naudoja

Pacientai gydomi metforminu HCL II tipo cukriniu diabetu gydyti. Ši diabeto forma yra nepriklausoma nuo insulino ir organizmas leidžia nepanaudotus cukrus kraujyje didinti. Metforminas veikia taip, kad sumažintų cukraus kiekį kraujyje, bet nedaro įtakos insulino gamybai. Moterys taip pat gali vartoti vaistus, skirtus policistinių kiaušidžių sindromui gydyti, nes tai padeda skatinti kiaušidžių išsiskyrimą kiaušine.

Prieinamumas ir dozavimas

Metforminas HCL yra reguliariose ir pailginto atpalaidavimo geriamaisiais tabletėmis. Gydytojai skiria įprastines 500 mg tabletes įprastoms dozėms per parą, o vaistinis preparatas su pailginto atpalaidavimo vaistiniu preparatu vartojamas kiekvieną dieną, atsižvelgiant į RxList.com. Gydytojas gali keisti dozę priklausomai nuo cukraus kiekio kraujyje. Tipiška pradinė metformino dozė yra 500 mg du kartus per parą, atsižvelgiant į MayoClinic.com.

Administracija

Norint sumažinti šalutinio poveikio tikimybę, metforminą reikia vartoti valgio metu. Norint tinkamai išleisti vaistą organizme, svarbu, kad visą tabletę pratęsto ​​atpalaidavimo tabletė visiškai nurūžtų arba kramtytų. Laikykite vaistą kambario temperatūroje ir vaikystėje.

Šalutiniai poveikiai

Metforminas gali sukelti nepageidaujamą šalutinį poveikį. Nepageidaujamos reakcijos paprastai mažėja vartojant vaistą toliau. Asmenims, kuriems pasireiškia bet koks šalutinis poveikis, kuris yra nepatogus arba intensyvus, reikia kreiptis į gydytoją. Metformino HCL dažnas šalutinis poveikis yra mažesnis apetitas ir svorio netekimas, vidurių pūtimas ir skrandžio susirgimas, MayoClinic.com duomenimis. Retas ir galbūt gyvybei pavojingas metformino vartojimo šalutinis poveikis yra būklė, sukelianti pieno rūgšties susidarymą kraujyje, Vadinama pieno rūgšties acidozė. Kaip teigia Drugs.com, pieno rūgšties acidozė gali sukelti silpnumą, galvos svaigimą, sumažėjusią kūno temperatūrą, sumažėjusį širdies susitraukimų dažnį ir raumenų skausmą.

Atsargumo priemonės

Metformino vartojimas gali sukelti nesveiką cukraus kiekio kraujyje sumažėjimą ir padidina pieno rūgšties acidozės atsiradimo riziką. Medicininės atpažinimo kortelės arba medicininio įspėjimo apyrankės dėvėjimas, kuriuo nustatomas sau metformino hidrochlorido vartojimas diabetu, gali padėti greitam gydymui greitam kraujo cukraus kiekio kraujyje pasikeitimui. Gali būti nebeatsakoma į vaistus po vartojimo laikotarpio ir cukraus kiekio kraujyje Gali išaugti nepaisant metformino HCL. Jei tai įvyks, gali prireikti keisti vaistus. Asmenims, sergantiems inkstų liga ar stazinio širdies nepakankamumu, metforminas neturėtų būti vartojamas.