Kas tunas daro tavo kūnui?

Daugelis žmonių mėgsta mėsingos tekstūros ir subtilaus tuno skonio tiek filė, tiek maišyti su sumuštiniais. Šis jūros gėrybės yra gana maistingas, ir jis gali padaryti gerus dalykus jūsų kūnui. Pasikalbėkite su savo sveikatos priežiūros specialistu prieš valgydami tuną kaip papildomą ar alternatyvų gydymą dėl bet kokios sveikatos būklės.

Padidina energijos lygį

Įtraukus tuną į savo mitybą, puikiai tinka jūsų energijos lygiui. 3 oz. Virtos tunos dalis suteikia jums 24,8 g baltymų, didelę dalį 50-175 g – nuo 10 iki 35 procentų jūsų dienos kalorijų – reikia vartoti kiekvieną dieną. Jūsų kūnas žiūri į baltymų energiją, kai nėra angliavandenių. “B” vitaminai tunuose taip pat svarbūs energijai, be B vitaminų jūsų kūnas nesugebės paversti maisto energija. Tunų porcijoje yra tiamino, niacino, riboflavino, pantoteno rūgšties, folatų, vitamino B-12 ir vitamino B-6 – visi B vitaminai, kurie padeda jums gauti daugiau energijos.

Gerina vaisingumą

Kai bandysite pagimdyti kūdikį, gali būti naudinga ir tavo dieta. 3 oz. Tunų patiekalas yra 92 mkg seleno, beveik dvigubai didesnis nei kiekvieną dieną – 55 mkg. 2011 m. Sausio mėn. Paskelbtame “Tarptautiniame bendrosios medicinos žurnale” atliktame tyrime beveik 700 vyrams skirtų studijų dalykų per 100 dienų laikotarpį – tie, kurie kiekvieną dieną paėmė 200 mikrogramų seleno kartu su vitaminu E, parodė geresnę spermatozoidų judrumą. Niacinas tunais yra naudingas ir vaisingumui, šis vitaminas padeda pagaminti lytinius hormonus. Jūs gaunate 18,7 mg niacino 3 oz. Tuno, ir jūs turėtumėte vartoti nuo 14 iki 16 mg kasdien.

Įtakoja nuotaiką

Tunų valgymas daro gerus dalykus jūsų smegenims, ypač kai norite pagerinti nuotaiką. Tunoje yra omega-3 riebalų rūgščių, kurios veikia smegenų funkciją. Nors tyrimai yra neįtikinami, omega-3 gali padėti atsikratyti depresijos. 2011 m. Žurnalo “Depresijos tyrimai ir gydymas” paskelbtame tyrime nurodoma, kad omega-3 riebalų rūgštys gali užkirsti kelią depresijai, ypač po gimdymo. Vitaminas B-6 tunuose – vienoje porcijoje yra tik mažiau nei 1 mg – skatina hormonų serotonino ir norepinefrino gamybą, abu veikiantys jūsų nuotaiką.

Apsaugo nuo radikalios žalos

Tunoje yra antioksidantas, kuris gali apsaugoti jūsų kūną nuo įvairių sąlygų. “Pasaulio biologinės chemijos žurnalas” paskelbtame 2010 m. Gegužės mėn. Tyrime pažymėta, kad tuno atrama antioksidantų selenonino. Šis junginys reaguoja į laisvąsias radikalą ir gali sustabdyti vėžio augimą, išvengti senėjimo požymių ir užkirsti kelią lėtinėms ligoms.