Kas, jei žmogus valgys per daug daržovių?

Remiantis “USA Today” nurodytais 2012 m. Rinkos tyrimų duomenimis, dauguma amerikiečių valgo mažiau nei pusę rekomenduojamų vaisių ir daržovių kiekių. Rekomenduojamas dienos mažiausias 2 000 kalorijų dietos dydis yra 2 1/2 puodeliai daržovių, bet kas atsitiks, jei valgysite daugiau? Dažniausiai geri dalykai, įskaitant sumažintą ligos riziką, tačiau gali sukelti neigiamų padarinių, dėl kurių jūsų veislyno įvairovė gali kilti dėl veggių.

Maistinių medžiagų trūkumai

Veggie yra puikus angliavandenių šaltinis, tačiau daugumoje jų nėra daug riebalų ar baltymų. Jei daržovės yra jūsų dietos šerdelės ir jūs nevalgote daugelio, kurie yra daug baltymų ar riebalų, galiausiai galėtumėte išvystyti šių maistinių medžiagų trūkumus. Baltymų trūkumo simptomai gali būti sausa oda, retinimas plaukai, patinimas, silpnumas, nuovargis, raumenų skausmas, depresija ar nerimas, lėtas atsigavimas po sužalojimo ar ligos. Simptomai, kad negaunate pakankamai sveikų riebalų, gali būti sausa oda, kraujotakos sutrikimai, širdies sutrikimai, problemų sutelkimas ar prisiminimas, nuovargis, nuotaikos svyravimai ir depresija.

Mineralinis sugėrimas

Registruotas dietologas Debbieas Jamesas pažymi, kad neįmanoma perversti nestrastinių daržovių, tačiau valgyti tik arba daugiausia daržoves be kitų maistinių medžiagų balanso gali kilti problemų su svarbių mineralų absorbavimu. Tiksliau sakant, kasdien gauta daugiau kaip 50 gramų pluošto iš daržovių gali trukdyti jūsų kūnui efektyviai absorbuoti būtinus mineralus, tokius kaip cinkas, geležis, magnis ir kalcis, kurių jūsų organizmas negali gaminti atskirai.

Virškinimo efektai

Beveik visose daržovėse yra daug mitybinės skaidulos, o kitas šalutinis poveikis, kai gaunate daug skaidulų, yra virškinimo diskomfortas, kuris gali būti dujų, pilvo pūtimas ir mėšlungis. Tai labiau tikėtina, jei staiga padidinsite daržovių suvartojimą, pvz., Jei perjungiate iš nedidelės spartos dietos į mitybos planą, kuriame yra daug skaidulų. Licencijuota mitybos specialistė Monica Reinagel siūlo atsisakyti daržovių, jei jūs valgote daugiau nei 7-10 porcijų per dieną ir jūs nuolat susiduriate su virškinimo diskomfortu.

Svorio priaugimas

Nors sunku priaugti svorį tik iš augalinių kalorijų, krakmolingos daržovės yra išimtis. Loyola universiteto registruotas dietologas Brooke’as Schantzas rekomenduoja apriboti krakmolingų daržovių, pvz., Bulvių, kukurūzų ir žirnių vartojimą, kurių kaloringumas yra didesnis negu netirpių daržovių, todėl gali labiau prisidėti prie svorio augimo. Šį teiginį patvirtina 2011 m. “New England Journal of Medicine” paskelbto tyrimo rezultatai, kuriame nustatyta, kad bulvės ir bulvių traškučiai yra du maistas, labiausiai susijęs su svorio padidėjimu tiriamuosiuose subjektuose.