Kas atsitinka su tavo kūnu, kai nenaudojate?

Medicinos specialistai ir fitneso specialistai pasisako už fizinį krūvį, kaip išlaikyti ir kurti sveikatą. Pristabdydami fizines pratybas, kai nustosite dirbti, jūs niekada nesugebėsite tobulėti ir ištvermės. Pradėjus treniruotės režimą, po ilgų neveiklumo laikotarpio sunkiau, bet pamatysite tiesioginę naudą savo kūnui.

Kai kurie pagrindiniai pratybų privalumai yra išlaikyti sveiką svorį ir reguliuoti kraujospūdį. Kai nenorite judėti, nuo pasirinkimo ar dėl sužalojimų kiekvieną dieną deginama mažiau kalorijų. Vien tik 500 kalorijų per dieną perteklius reiškia svorio padidėjimą 1 svaras per savaitę arba 4 svarus per mėnesį. Kai jūs padidinate svorį, padidėjote padidėjusio kraujospūdžio, širdies ligų ir 2 tipo cukrinio diabeto riziką. Lieknas svoris daro įtampą sunkiau, nes dar labiau pabrėžiate savo sąnarius, kai paleidžiate ar važinėjate.

Visą dieną sėdėdamas ar gulėdamas, tu silpnėja. Išskyrus tuos atvejus, kai nuolat naudojate pagrindines raumenų grupes savo kūne, jie nestiprina. Jei esate vyresnis, jūs prarasite mūšį prieš raumenų atrofiją ar eikvojimą kiekvienais metais. Kaulai taip pat praranda tankį su amžiumi, o svorio netekimas pratybas atlieka svarbų vaidmenį osteoporozės ar trapių kaulų. Jūsų kūnas reaguoja į jūsų poreikius, o jei nenaudojate, jūsų raumenys ir kaulai su laiku susilpnėja.

Tiesiog pasivaikščiojimas laiptais gali sukelti jūsų kvėpavimą, jei esate neformalus. Pratybose trūksta energijos ir ištvermės. Nejaučiantis tavo įkvėpimas skatina jus užsiimti fizine veikla, o užburtas ratas tęsiasi. Ilgas neveiklumo nutraukimas nėra lengvas, ypač jei esate antsvorio arba turite sveikatos sutrikimų. Pradėdamas lėtai, tik kelios minutės pėsčiomis kasdien, galite saugiai juda.

Pratimai trūksta, todėl gali sumažėti gerovės jausmas. Jūsų kūnas praranda raumenų tonusą ir jėgą, todėl gali pablogėti jūsų savigarba. Svorio padidėjimas gali sukelti socialinę izoliaciją ir blogus mitybos įpročius. Energingi aerobiniai užsiėmimai, tokie kaip plaukimas ar bėgimas, skatina jūsų kūną išlaisvinti endorfinus. Endorfinai yra natūralūs skausmo malšintuvai, kurie padeda pagerinti nuotaiką. Fizinio aktyvumo atnaujinimas naudingas jūsų psichinei sveikatai ir fizinei sveikatai.

Svoris ir kraujospūdis

Kaulai ir stiprumas

Treniruotės ištvermės

Psichinė sveikata