Ką valgai visą česnaką savo kūnui?

Tai abejotina, kad valgant česnaką atsiranda lelijos, tačiau ši kvapnoji lemputė yra lelijos šeimos narė. Daugiau nei 5000 metų žmonės vartojo česnaką medicininiais tikslais. Tiesą sakant, prieš 400 metų indėnų čerokėjai naudojo česnaką kaip diuretiką, kurliui ir vaikų dewormerui gydyti. Česnakų valgymo nauda sveikatai tęsiasi ir šiandien, ir “Mitybos žurnalas” teigia, kad česnakai padeda sumažinti širdies ligų riziką, gerina atminimą ir mažina cholesterolio kiekį.

Česnakų antioksidantai mažina laisvųjų radikalų žalą, galinčią sukelti širdies ligas ir pažinimo praradimą. Česnako valgymas gali taip pat sumažinti kraujospūdį ir slopinti arterijų kietėjimą, nes jis veikia kraujo skiedikliu. Kraujo išsilyginimas padeda didinti kraujotaką ir gali užkirsti kelią kraujagyslių pažeidimams, kurie gali sukelti širdies ligas ir insultą.

Apykaitos padidėjimas, atsirandantis valgant česnaką, gali padėti išvengti demencijos, apsaugant smegenis nuo degeneracinių ligų. Česnako pridėjimas prie valgio gali sumažinti uždegimą ir mažinti cholesterolio kiekį, taip sumažinant smegenų ląstelių traumų riziką. Pasak Huntingtono sveikatos priežiūros koledžo, valgant vieną visą česnako skiltelę kiekvieną dieną gali sumažėti cholesterolio kiekis per keturis mėnesius.

Nevalgių arba virtų česnakų valgymas gali padidinti imuninę sistemą, kovoti su peršalimu ir netgi vėžiu, ypač storosios žarnos, stemplės ir skrandžio vėžiu. Jei žvejojate šalta, valgydami česnakai gali sumažinti laiką, per kurį reikia peršalti. Česnakų papildų vartojimas nėra toks veiksmingas stiprinant imuninę sistemą, kaip valgyti visą česnako skiltelę.

Nors valgant česnaką yra naudos sveikatai, kai kurie žmonės gali sukelti virškinimą iš alicino česnakų. Allicinas yra antioksidantas, pagamintas kramtomuoju ar kapotų į česnako skiltelę ir suteikia česnakui ypatingą kvapą. Allicinas taip pat gali sukelti odos kvėpavimą ir odą nuo odos porų.

Jei valgysite visą česnaką, jis nepakenks jums, kepta česnakų gvazdikėliais su daržovėmis ir mėsa. Pjaustyti česnakai suteikia skonį salotoms, sriubai ir padaže. Prieš kepdami kepkite česnako gvazdikėlių ant mėsos arba sumaišykite česnakus, petražoles ir mėgstamus žolelių, kad prieš kepant apkeptų kepsnius ir bulves.

Sumažina širdies ligų riziką

Pagerina pažinimo funkciją

Stiprina imuninę sistemą

Neigiami efektai

Pasiūlymų teikimas