Ką vaikai gali padaryti taikai skatinti?

Būtų nuostabu, jei jūsų vaikas gyventų pasaulyje, kuriame vaikai nebuvo patyčios, smurto ir piktnaudžiavimo, tačiau nesigaili ir nepripažįstame, kad pasaulis dažnai nėra taikus vieta. Vietoj to, padėti savo vaikui išmokti parodyti mažus taikos gestus, kurie gali prisidėti prie didelio šeimos, mokyklos ir bendruomenės skirtumo.

Atsitiktiniai aktai

Išmokyk savo vaiką atlikti atsitiktinius gailestingumo veiksmus. Padrąsinkite ją šypsokis kitose, pasakyk gerus dalykus draugams ir broliams bei seserims ir rašykite pastabas mokytojams ir senelius. Kai tavo vaikas nori atlikti gerus darbus su žmonėmis, kuriuos ji žino, iššaukk ją ir galvoti apie nepažįstamus žmones. Skatinkite savo vaiką pakviesti į mokyklą naują draugą, kad galėtumėte žaisti su ja arba pasakyti mokyklos durininkui ačiū, kai jis pakeičia popierinius rankšluosčius arba išvalo netvarką savo klasėje. Kai tu mokai savo vaiką parodyti dėkingumą ir meilę, tu taip pat mokai ją dėti visas pastangas, kad galėtų gyventi harmoningai su kitais.

Atsistoti prieš patyčias

Pasikalbėkite su savo vaiku apie patyčias ir vaikus tarpusavyje. Primenk savo vaiką, kad tikisi, kad jis bus malonus visiems aplinkiniams ir išlaikys jam suprantamus žodžius ir veiksmus. Dar daugiau pagyvinti taiką, užginčydami jį užpuolimu. Jei jis mato, kad draugas ar klasiokas užsidegęs ar išnaudojamas, jis gali veikti taikiai, atsistodamas aukai arba sakydamas suaugusį, kuris gali padėti. Pademonstruokite šį elgesį, imdamiesi tokių veiksmų, kaip atsiduoti parduotuvės darbuotojui, kurį klientas šaukia. Vaikai mokosi pagal pavyzdį, kaip teigia Nacionalinė mokyklų psichologų asociacija, o geras pavyzdys yra galingas būdas skatinti taiką.

Pagalba tiems, kuriems reikia

Padėkite vaikui įsitraukti į bendruomenę. Galbūt ji galėtų savanoriškai skaityti mažesnius vaikus bibliotekoje arba pasimėgauti maistu prie benamių prieglaudos. Aptarnavimas kitiems gali padėti vaikams sužinoti, kad pasaulyje yra visų rūšių žmonės ir kad niekas nėra geresnis nei bet kuris kitas. Leisk savo vaikui rasti draugą ar brolią, kad su savimi dirbtumėte su ja. Pasak Nathan Otto ir “Amber Lupton”, “Dovanokite taiką” galutinio termino autoriai, kai žmonės dirba kartu siekdami bendro tikslo, jie dažniau mėgaujasi ja ir mėgaujuos savo bendruomenei.

Išmokyk konfliktų sprendimą

Padėti vaikui išmokti išspręsti savo problemas yra veiksmingas būdas skatinti taiką, nes jis moko jam, kaip funkcionuoti realiame pasaulyje ir kaip kompromisas išlaikyti santykius. Pasak Nacionalinės mokyklų psichologų asociacijos, leidžiant vaikams naudoti smurtą, kad išspręstų jų problemas, sukurta neapykanta ir tolerancijos stoka. Kai tai įvyksta vaikystėje, vaikai labiau linkę augti, vis tiek pasikliauja smurtu, kad išspręstų savo problemas. Vaidmenų žaidimas su savo vaiku, kad jis galėtų praktikuoti vartoti tinkamus žodžius ir išmokti priimtinų būdų elgtis su kitais.