Ką reiškia, jei kas nors praranda svorį be dietos?

Sumažinti svorį, nepadarius sąmoningų pastangų, kad maitintumėte maistą, gali atsirasti be įspėjimo ir gali būti ar nėra priežastis nerimauti. Kai kurios iš priežasčių, kodėl svorio netekimas svorio be dietos, yra pagrindinė liga ir galbūt netyčiniai valgymo įpročių pokyčiai. Jei jūs greitai praranda svorį arba pastebite reikšmingą svorio pasikeitimą, kreipkitės į gydytoją.

Naujausia infekcija gali sukelti pastebimą svorio sumažėjimą. Infekcijos gali būti virusinės, bakterinės, grybelinės arba parazitinės pobūdžio. Tarp infekcijų, kurios sukelia svorio netekimą, yra tuberkuliozė, ŽIV ir parazitai, pvz., Kaspinuočiai. Maisto pernešta liga gali sukelti svorio sumažėjimą, nes dažniau atsiranda viduriavimas ar vėmimas. Paprastai, jei infekcija yra gydoma, svorio praradimas nebebus, todėl svarbu gydytoją įsivaizduoti, jei manote, kad Jums gali būti infekcija.

Ligos gali sukelti dramatišką svorio kitimą, ypač jei liga yra progresuojanti. Ligos, tokios kaip vėžys, gali sukelti daugelio pacientų svorį. Virškinimo trakto ligos gali sukelti svorio netekimą dėl maistinių medžiagų malabsorbcijos ar apetito pokyčių, kuriuos jie gali sukelti. Endokrininiai sutrikimai, tokie kaip diabetas, hipertirozė ir hipokalcemija, taip pat gali sukelti svorio netekimą.

Jei neseniai pakeitėte savo veiklą, gali pasireikšti svorio kritimas. Jei paprastai nenaudojate daug vietos ar turite stalo darbo, kuris reikalauja ilgai sėdėti, bet koks padidėjęs aktyvumas gali sulėtinti svorį, ypač jei esate sėdimas. Anot Amerikos tarybos pratybų, pratimų padidėjimas, įskaitant dalyvavimą naujoje sporto veikloje, sunkiosios atletikos, važiavimo, namų ruošos darbų ar didesnių užduočių vykdymas, gali prisidėti prie svorio mažėjimo, nes pradedate sudeginti daugiau kalorijų nei valgote.

Kartais galite nežinoti apie apetito pasikeitimą, tai reiškia, kad jūs nesąmoningai valgysite mažiau kalorijų. Apetitą gali paveikti stresas, ligos ar infekcijos. Jei neseniai ėmėtės daugiau darbo ar laikoite valgyti dėl tam tikrų pareigų, gali būti sunku valgyti visą dieną. Daugelis žmonių taip įsitraukia į tai, ką jie daro, jie visiškai praleidžia maistą. Nors jūs negalėsite atlikti sąmoningų pastangų, kad maitintumėte, vis tiek įmanoma, kad galėtumėte pamiršti valgyti ar net nejausti. Abi gali sukelti svorio netekimą.

Naujausia infekcija

Ligos ir svorio netekimas

Veiklos lygių pokyčiai

Atitikties ir valgymo įpročių pokyčiai