Jogos kelia osteoporozei išvengti

Osteoporozė yra degeneracinė kaulų liga, silpnina kaulus ir padidina kaulų lūžių riziką. Jogos akcentas stiprumo stiprinimui, pusiausvyrai ir derinimui gali padėti žmonėms, sergantiems osteoporozėmis, išvengti sužeidimų. Mažas poveikis svorio joga kelia stimuliuoja kaulų augimą, kad būtų sukurti stipresni kaulai. Nuolatiniai pozai gali stiprinti klubų sąnarį, vietą, kuriai paprastai būdingas osteoporozė. Šviesos atlošo išlinkimo atlošas pratęsia slapstuvą ir sukuria nugarą. Tačiau yra keletas pozų, kurių geriausia išvengti, jei turite osteoporozę. Prieš pradėdami jogos programą, aptarkite su gydytoju riziką ir kontraindikacijas.

Pirmieji posūkiai, kuriuose esate ištiesę savo stuburą į priekį, sukelia didelį slėgį jūsų slanksteliams, kurie paprastai yra susilpnėję osteoporozės. Pozicijos, kuriose esate gulint ant nugaros ir traukite kojas savo krūtinės link, gali sugadinti susilpnėjusius slankstelius. Tokiose pozose yra vienas kelio į krūtinės ląsteles ir apašana, poza, ant kurios jūs pritate savo kelius į krūtinę. Viršūnių alkūnės, kurios nesudaro spaudimo ant stuburo, pvz., Atsistato į posūkius, skatina stuburo lankstumą ir taip gali būti naudinga kai kuriems osteoporozės asmenims. Paprašykite savo gydytojo, kad pateiktumėte aiškų naudingų ar pavojingų priekinių alkūnių sąrašą.

Spinalinės posūkio gali pažeisti stuburą, kurį susilpnino osteoporozė. Sėdintieji nugarkaulio posūkiai, pvz., Visi matsyendrasana variantai, reikalauja stabilizuoti šlaunys sėdimoje padėtyje ir pasukti liemenį, skatinant lankstumą, kuris taip pat gali sukelti pernelyg didelį įtempimą jūsų stuburo srityje. Nugaros smaigalys dažnai naudojami atkūrimo jogos programose ir gali sumažinti įtampą ir skausmą asmeniui su storais nugaros raumenimis, bet kitaip sveiką nugaros dalį. Tačiau šie posūkiai gali per daug įtampą sugadinti slankstelius, o osteoporozę turintys žmonės turėtų vengti.

Kai kurios stovinčios balansavimo priemonės gali padėti asmeniui, sergančiam osteoporozės, skatinant kūno sąmoningumą ir koncentraciją, taip pat stiprinant raumenis, kurie padeda išlaikyti pusiausvyrą ir laikyseną. Tačiau susilpnėję klubai ir pakenkta pusiausvyra gali sukelti problemų. Priemonės, tokios kaip kėdė ar siena, gali padėti išlaikyti pusiausvyrą ir sukurti saugią aplinką, kad būtų galima atlikti tokias užduotis.

Stipri pilvas palaiko jūsų stuburą ir skatina gerą laikyseną, o tai labai naudinga žmonėms, turintiems osteoporozę. Venkite pozų, kurių jūsų kaklas ir stuburas nepalaikomi, o jūsų slanksteliai yra suspausti. Laivas kelia, dėl ko jūs turite išlaikyti pusiausvyrą tarp sėdėjimo kaulų ir kaulų ir laikyti savo liemenį ir kojas nuo grindų, gali sukelti didžiulę įtempimą ant pakabinto kaklo ir suspausto apatinio stuburo, todėl reikėtų vengti.

Visiems kaklo suspaudimo atvejams žmonėms, sergantiems osteoporozėmis, draudžiama. Kūno svorio sumažėjimas dėl susilpnėjusio kaklo stuburo gali dar labiau pakenkti susilpnėjusiam slanksteliui. Galvos apdangalas ir plūgas – tai pozos, į kurias jūs nuleiskite kojas virš galvos ir palaikykite pėdų, rankų ir kaklo pamatą, suspaudus slankstelius ant kaklo, jas reikėtų vengti.

Forward Bends

Nugaros smailės

Nuolatinio balansavimo pozai

Pilvo lūžis kelia

Kaklo suspaudimas