Geriausias baltymas virsta bėgikams

Labai aktyvūs žmonės turi ypatingų mitybos poreikių, o bėgikai – ne išimtis. Ilgainiui galite būti dehidratuotos arba išvalytos glikogeno atsargos, o svarbu, kad jos būtų tinkamai maitinamos. Nors daugumai rekreacinių bėgikų nereikia baltymų purtyti, jie gali būti patogi pagalba energijos papildymui po sunkios bėgimo.

Atkūrimo mityba

Tai yra pakankamai paprasta, kad atsigręžtų nuo trumpo tvenkinio, pakartotinai drėkinant ir tempiant, tačiau ilgesniam važiavimui gali prireikti subalansuoto po treniruotės valgio ar užkandos. Tuo tikslu gali pasireikšti baltymų purtymas, ypač kratymas, kurio optimalus angliavandenių ir baltymų santykis skatina bėgimo procesą. “Optimalusis angliavandenių ir baltymų santykis išgijimo gėrimui ištvermės pratyboms yra nuo 4: 1 iki 3: 1”, teigia “Ironman triathlete” ir “ultramaratonininkas” Brendan Brazier “Thrive Forward” tinklalapyje.

Idealus šaltinis

Papildydami savo glikogeno parduotuves maistingais baltymų purtomais, galite išvengti tolesnio raumens susitraukimo ir skausmo bei sukurti efektyvesnį mokymą. RunnersConnect.net rekomenduoja tiek kazeino, tiek išrūgų baltymų kokteilius. Išrūgos gali paskatinti greitą atsigavimą po intensyvaus treniruotės, o kazeinas yra lėtesnis veikiantis baltymas, dėl kurio raumenys gali sulaužyti, o jūsų kūnas atsilieka.

Prekybinis vs visas maisto produktas

Du kartus galvok, prieš pildydami degalus su produktu, kurį rasite papildomos parduotuvės lentynoje. Tai gali suteikti maistinių medžiagų, kurių jums reikia, tačiau papildų maistinė kokybė negali atitikti visos maisto produktų. Tarptautinė sporto mitybos draugija rekomenduoja, kad visi sportininkai gautų baltymą, kurio jiems reikia per visus maisto šaltinius, o ne paruoštus virpesius ar papildus, neatsižvelgiant į tai, ar jie orientuojasi į ištvermės pratimą ar jėgos treniruotes.

Padaryk savo

Savo baltos spalvos sukrėtimo sukūrimas leidžia jums kontroliuoti sudedamąsias dalis, kalorijų skaičių ir maistinių medžiagų sudėtį ir padeda pasiekti idealų 4: 1-3: 1 angliavandenių ir baltymų santykį. Pradėkite nuo pieno ar jogurto, kuris aprūpina maždaug 100 kalorijų ir ne mažiau kaip 8 gramus baltymų 6-8 uncijų. Jei pieno nėra pasirinkimas, sumaišykite 1/2 šaukštelius su vienu visišku šaukšteliu baltymų miltelių su 8 uncijos vandens, kad gautumėte baltymų turtingą bazę. Tada pridėkite angliavandenius. Jei naudosite pieną ar jogurtą, jau turėsite apie 10 gramų. Bananai pridės apie 30 gramų, 2 puodeliai griežinėliais braškių suteiks beveik 30 gramų, o 1/2 puodelio greito avižų – apie 27 gramus.