Ar zoloftas padės su menopauze?

Menopauzė nėra liga, bet natūralus biologinis procesas, kuris žymi moterų menstruacijų ir vaisingumo pabaigą. Nors tai yra natūralus moters gyvenimo ciklas, menopauzė sukelia fizinius ir psichologinius simptomus, kurie gali trikdyti miegą, nutekinti energiją ir sukelti liūdesio jausmus. Tradiciškai buvo siūlomi įvairūs gydymo būdai, įskaitant gyvenimo būdo pokyčius ir hormonų terapiją. Galimos problemos, susijusios su hormonų pakeitimo terapija menopauzės simptomais, paskatino ieškoti nehormoninių gydymo galimybių. Antidepresantai, ypač selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai arba SSRI, tokie kaip sertralinas, gali būti veiksmingi gydant kai kuriuos menopauzės simptomus.

Apie menopauzę

Menopauzė atsiranda dėl to, kad keletą metų natūraliai sumažėja jūsų organizmo estrogeno ir progesterono lygis, hormonai, kontroliuojantys menstruacijas. Jūsų vėlyvosios 40s ar 50-ųjų pradžioje jūsų kiaušidės nustoja gaminti kiaušinius ir sustoja menstruacijos. Šie hormoniniai pokyčiai gali sukelti tam tikrų nemalonių simptomų, įskaitant karščio pojūčius, makšties sausumą, nuotaikos svyravimus ir miego sunkumus. Menopauzė taip pat gali padidinti jūsų riziką dėl tam tikrų sveikatos problemų. Kai estrogeno kiekis sumažėja menopauzėje, padidėja širdies ligos rizika. Menopauzė taip pat sukelia jūsų kaulų silpnėjimą ir padidina riebalinių, riešo ir stuburo kaulų lūžių riziką. Jūs taip pat gali patirti šlapimo nelaikymą – šlapimo nutekėjimas, kai kosulys, juoktis ar pakelti. Kai kuriems iš šių simptomų gali prireikti gydymo. Funkcijos apima reguliarius fizinius pratimus, rūkymo nutraukimą, akupunktūrą ir hormonų pakeitimo terapijos vaistus. Pasitarkite su gydytoju apie geriausias gydymo galimybes.

Sertralinas menopauzei

Sertralinas, parduodamas su prekės ženklu Zoloft, yra antidepresantas, kuris veikia jūsų smegenyse esančias chemines medžiagas, kurios gali tapti nesubalansuotos ir sukelti depresijos, panikos ar nerimo simptomus. Išankstiniai moksliniai tyrimai parodė, kad sertralinas gali būti naudingas gydant menopauzės simptomus, tokius kaip karščio bangos. Neseniai paskelbtame 2011 m. Žurnale “Climacteric” atliktame tyrime nustatyta, kad sertralinas yra veiksmingesnis nei placebas ar cukraus piliulės, gydant menopauzės fizinius ir psichologinius simptomus. 2006 m. Žurnale “Menopauzė” paskelbtas tyrimas parodė, kad sertralinas sumažino karščio bangos skaičių ir sumažino jų sunkumą, palyginti su placebu. Kiti “Menopauzės” 2007 m. Paskelbti tyrimai taip pat patvirtino teigiamą sertralino poveikį karščio bangos gydymui. Šie tyrimai rodo, kad sertralinas gali būti tinkama galimybė kai kurioms moterims gydyti menopauzės simptomus. Tačiau norint patvirtinti šiuos rezultatus reikia daugiau tyrimų.

Sertralinas ir HRT

Kai kurios moterys vartoja hormonų pakaitalą arba HRT, kad sumažintų menopauzės simptomus ir galbūt apsaugotų nuo osteoporozės. Tačiau PHT gali padidinti riziką susirgti rimtų sveikatos problemų, tokių kaip krūties vėžys, širdies ligos ir insultas. Jei nuspręsite vartoti ŽPV, tai turėtų būti maža dozė ir, remiantis Nacionaliniais sveikatos institutų duomenimis, kas šešis mėnesius reikia pakartotinai įvertinti. Kai kurie išankstiniai tyrimai parodė, kad ŽTT gali būti naudinga vartojant sertraliną gydant depresijos po menopauzės simptomus. 2007 m. “Psichiatrinių tyrimų žurnalas” paskelbtas tyrimas parodė, kad hormonų terapija žymiai pagreitina atsaką į sertraliną simptomų gydymui, palyginti su sertralinu gydomoms moterims ir placebui. Kitas tyrimas, paskelbtas “American Journal of Geriatric Psychiatry” 2001 m., Parodė, kad estrogeno pakaitinė terapija be progesterono gali sustiprinti atsaką į sertraliną gyvenimo kokybės ir bendro depresijos pagerėjimo požiūriu.

Apsvarstymai

Sertralinas, kaip ir bet koks vaistas, gali sukelti tam tikrą nepageidaujamą šalutinį poveikį. Jūsų psichinė sveikata gali netikėtai pasikeisti, kai vartojate sertraliną ar kitus antidepresantus. Drugs.com teigia, kad turėtumėte nedelsdami paskambinti savo gydytojui, jei turite kokių nors naujų simptomų ar pablogėja jų simptomai, įskaitant jūsų nuotaikos ar elgesio pokyčius, nerimą, panikos priepuolius, miego sutrikimus arba, jei manote, kad esate labiau nusiminęs arba turite minčių apie savižudybę arba Kenkia sau. Vartojant sertraliną, venkite alkoholio, nes jis gali sustiprinti kai kuriuos šalutinius poveikius. Be to, sertralinas gali pakenkti jūsų mąstymui ar reakcijoms, todėl važiuokite atsargiai arba darydamas viską, kas reikalauja būti budrus. Vaistai, kurie sukelia mieguistumą, pvz., Šalčio ar alergijos vaistai, vartojant sertraliną, vengti.