Alkoholio ir saulės poveikis

Atsipalaidavęs atsipalaiduoja karšta saule su kietu alkoholiniu gėrimu, tačiau tai gali būti pavojinga, jei nekreiptumėte dėmesio į tai, ką tavo kūnas jums sako. Jei karštą dieną vartojate alkoholį lauke, venkite saulės spindulių ir dažnai gerkite papildomą vandenį. Venkite apsvaigimo, arba jūs rizikuojate nesugeba suvokti, kad esate pavojingų dehidratacijos ar šilumos smūgio simptomų.

Karštoje, saulėtoje dieną esate gresia dehidratacija. Didėjant kūno temperatūrai, pradėsite prakaituosi, nes išgaruojantis prakaitas atvės jūsų kūną. Jei geriate pakankamai vandens, kad pakeistumėte tai, ką praradote per prakaitą, jūs neturėsite jokių problemų. Bet alkoholis ne tik neužpildo jūsų vandens atsargų, bet ir dehidruoja jus toliau, nes jis sukelia šlapinimąsi ir ištvėrimą daugiau nei įprastai.

Dehidratacijos simptomai yra troškulys, mažėja šlapinimosi poreikis, nuovargis, burnos džiūvimas, galvos svaigimas, padidėjęs širdies susitraukimų dažnis, greitas kvėpavimas ir sausa oda. Galite gydyti lengvą dehidrataciją geriant daugiau skysčių. Vidutinė dehidracija gali reikalauti, kad jūsų kūnas papildytų į veną skysčius. Sunkus dehidracija gali užmušti jus, todėl būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Jei jūsų kūnas neturi alkoholio dėl skysčių, jis negali prakaituoti, kad atsipalaiduotų. Jei esate karštajame saule, tai gali sukelti šilumos smūgį – tai sąlytis, kai temperatūra pakyla iki pavojingų lygių. Šiluminio smūgio simptomai yra galvos skausmas, galvos svaigimas, vangumas, dezorientacija, sumišimas, sąmonės praradimas, haliucinacijos, traukuliai ir kiti simptomai, panašūs į dehidrataciją. Neatidėliotinas skysčių aušinimas ir papildymas yra būtinas, kad būtų išvengta nuolatinės žalos ar mirties. Sunkiais atvejais reikia gydytojo specialisto.

Jei jums kyla sužalojimų, jums gali nepastebėti saulės poveikio, dėl kurio gali atsirasti rimta saulės nudegimas. Galite padėti dėvėti apsauginius nuo saulės, lengvus drabužius, didelę diskelio skrybėlę ir kitus daiktus, kurie riboja jūsų saulės poveikį, tačiau efektyviausias būdas yra tiesiog vengti alkoholio karštoje saulėje.

Dehidratacija

Simptomai

Šilumos smūgis

Kitos problemos